AirTies Air 5750 vs TP-Link Archer D5

Arkadaşlar merhaba, yeni modem almayı düşünüyorum, aklımda iki modem var.

Sizce hangi modemi tercih etmeliyim? Ya da sizin önerebileceğiniz 250 TL'ye daha iyi bir modem var mı?

Öncelikle almak istediğiniz modemden beklentileriniz nelerdir onları söylerseniz işinize yarayabilecek en iyi seçeneği sunmaya çalışırız.Örneğin Sinyal kalitesi,Print server, 3G gibi birçok sayısız özellik bulunmakta. İhtiyaçlarınızı belirtirseniz en iyisini seçebilirsiniz.

Açıkcası modemlerle ilgili çok üst düzey bir bilgim yok son 2 3 gündür internette araştırıyorum.

Genel olarak aradığım özellikler şunlar.

Sinyal kalitesi ve sinyal mesafesi en önemli kriterim.

Son teknolojileri desteklemesi de önemli , 11ac olsun.

adsl adsl2 vdsl vdsl2 desteklesin istiyorum.

Fiyat aralığımda 200 250 tl civarı , eyer bu özelliklere sahip daha uygun bir modem olursa oda olur.

Bir yerde archer d5 vdsl vdsl 2 desteklemiyor diye duydum ama yanlışmı doğrumu bilmiyorum interntteki sitesindende tam anlamadım.

Merhabalar,

Öncelikle detaylar için teşekkürler. AC standartı olsun demişsiniz. AC yi destekleyen modem yelpazesi aşağı yukarı belli. Burda hatırlatmak istediğim modemin AC standartı desteklemesinin yanında bağlanıcak cihazlarında AC standartını destekliyor olması gerekmektedir. Aksi taktirde standart hızlarda bağlantı yapılacağını hatırlatmak isterim. Çözüm olarak AC destekleyen USB sticklerden edinebilirsin fakat oda ek maliyet olarak ortaya çıkıyor. (yaklaşık 150-200TL civarında da onların fiyatları var) Verdiğiniz modemlere alternatif olarak ise fiyat açısından Archer C2 öne çıkıyor. Ama dediğim gibi fiyat ve beklenti size kalmış. Geleceğe dönük biraz daha iyi birşey olsun derseniz, seçiminizi ona göre yapabilirsiniz. Ayrıca bu verilen hızlar hiçbir zaman gerçeği yansıtamıyor. Gerek ortam koşulları gerek modemin çalışma şartları her zaman kayıplara sebep oluyor. C5 te 3 anten C2 de 2 anten var. C2 nin yaklaşık 150 lira civarında fiyatı var. Uygun fiyatlı AC destekli iyi bir modem olarak alternatif olabilir. Aşağıda detaylı karşılaştırmasını görebilirsin. Fiyat ve senin ihtiyaçların doğrultusunda seçimini yapabilirsin.

İyi günler.

modem.jpg

Açıklamalarınız için çok teşekkürler.Ac desteğinin olmasını istememin sebebi tamamen ileriye yönelik bir tercih , ileride ac yi destekleyen cihaz kullanırsam diye şimdiden ac destekli bir modeme yatırım yapmak istiyorum.Yani olabildiğince bütün son teknolojilere sahip fiyat performans ürünü arıyorum diyebilirim.
Sanırım tp link in d5 modelinde vdsl2 desteği yok bu yüzden onu eliyorum , airties 5750 245 lik fiyatıyla ve özellikleriyle çok iyi bir seçenek gibi duruyor , bu modem hakkındaki görüşleriniz nelerdir ?

En son şunuda düşünüyorum , ac nin çekim gücü yüksek fakat çekim alanı dar bu yüzden ac den vazgeçip adsl2 vdsl2 destekli en iyi çekim mesafesine sahip bir modeme dönebilirim bufa mantıklı geliyor , sizin adsl2 vdsl2 destekli çekim mesafesi çok iyi olan önerebileceğiniz bir modem varmı?

Kusura bakmayın.Haklısınız adsl2/vdsl2 desteği yok. Bu şartlarda fiyat/fayda açısından tek seçenek Airties5750 gözüküyor. Özelliklerine göre fiyatı da oldukça uygun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı