Airties ve Zyxel Modem Arayüzüne Girememe Sorunu

CPlus

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1. Modemim zyxel marka.

2. Modemim de airties.

Ağ için alt yapım 1 tn ana modem arada 1 tn swicth ve swicten 2.modemime odanın içinde dağıtıyorum mesh ayarı yapmaya çalıştım desteklemedi. Farklı modemler olduğu için kablolu bağlantı yaptım modemlere ve wifisini kullanıyorum sadece.

Beyler 2 tn modemim var. 2'sini de farklı yerlerden çekmesi için kullanıyorum bugün ana modemden 2. modemime port açacaktım 1. modemime 192.168.1.1 yazarak konfigürasyon ayarlarına girerek portu açtım. 2. modemimim içinde girmem gerekiyordu. 192.168.2.1 yazdım konfigürasyon (arayüzüne giremedim) yeri açılmadı. Bekliyorum bekliyorum bir şey gelmiyor.
2. modemi alıp iş yerindeki pc'me taktım ve kabloyla bağladım arayüzene girebildim ama ağdan doğru modemimi yönetmem gerekiyor. Ne yapmam lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Modemin birtanesinde DHCP'yi kapatmalısın, diğer modeminde IP adresini değiştirmelisin.
1. Zyxel modemi internete bağla, ana modemin bu olsun. IP'si 192.168.1.1 olsun vd DHCP açık olsun.
2. Airties modemin IP adresini 192.168.1.253 yap sonrada DHCP özelliğini kapat.
3. Her iki modemin Kablosuz ağ adı ve şifresi aynı olsun.
4. Birbirlerine kablo ile bağladığında sorununun kalmadığını göreceksin.

Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı