AIRTIES'dan IPTV VE KABLOSUZ MEDYA AĞI

'Ağ Donanımları' bölümünde Recep Baltaş tarafından 10 Şubat 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.897
  Beğenileri:
  42.481
  Yer:
  İstanbul
  AirTies, telekomünikasyon ve TV teknolojileri alanında Rusya’nın en büyük buluşmalarından biri olan CSTB 2011 fuarında IPTV, WebTV, Kablosuz Video Dağıtım ve medya ağı çözümleri ile göz doldurdu. Kablosuz ağ teknolojisi ile ev içi video paylaşımını çok yüksek görüntü kalitesinde gerçekleştiren AirTies, demo sunumları ile katılımcılardan büyük ilgi gördü.

  AirTies, yeni nesil kablosuz set tep-box ürünlerini 01-03 Şubat 2011 tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşen CSTB 2011 fuarında TV teknolojileri profesyonellerine tanıttı. IPTV, WebTV, DVB-T ve Video on demand (içerik seçme) uygulamalarını destekleyen AirTies kablosuz set top-box’lar, kullanışlı tasarımları ve düşük maliyetleri ile göz doldurdu. Ürün yelpazesini hem IPTV hem de dijital karasal yayın standartlarını destekleyen hibrid ürünlerle zenginleştiren AirTies, servis ve içerik sağlayıcılara tek bir cihaz üzerinde en üst seviyede hizmet verebilme imkanı sunuyor.

  AirTies set top-box ürünleri, yüksek çözünürlüklü DVB-T ve IP yayınlarını desteklerken, web servislerine, Catch-up TV uygulamalarına kolay ulaşım sunuyor. İçerik seçme, oyun, fotoğraf paylaşımı gibi uygulamaları da destekleyen ürünler, kullanıcılara benzersiz bir kişisel TV deneyimi sunuyor. Kişisel video kaydedici özelliğine de sahip olan ürünler, tek tuşla kurulum kolaylığı sayesinde maliyet avantajı da sağlıyor.

  VİDEO PAYLAŞIMI VE KABLOSUZ MEDYA AĞI

  AirTies’ın yeni nesil kablosuz ağ ve IPTV çözümleri CSTB Fuarı’nda etkileyici bir demo ile katılımcılara tanıtıldı. Gerçek bir ev ortamının yaratıldığı demoda, AirTies modem, erişim noktaları ve set-top-box’larla kablosuz medya ağı oluşturularak, bilgisayarlar, yazıcılar, veri depolama aygıtları ile video ve veri paylaşımı uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşıldı. AirTies tarafından geliştirilen ve kullanıcılara kablosuz ağ üzerinden yüksek kaliteli videoları ev içinde istenen internet destekli (DLNA)TV’ye aktarma ve görüntüleme imkanı sağlayan “Kablosuz Video Dağıtım Teknolojisi”nin de anlatıldığı demolar, katılımcılardan büyük ilgi gördü.
   

Sayfayı Paylaş