Modem ve Router'ı kablosuz köprüleme

ayazcag

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde TP-Link'in WA901n model modem Router'ı var. Modemime bridge to ap modunda bağlanmaya çalışıyorum. Kurulum bitince telefondan ve bilgisayardan routera bağlanmaya çalıştığımda internet yok güvenli diyor. Nerede yanlış yapıyorum? Modem ayarlarından extra ayar yapmam mı lazım? Çok kurcaladım bir ayar bulamadım. Bu arada modem marka modelim: Zxhn H267a v1.0

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, elimde TP-Link'in WA901n model modem Router'ı var. Modemime bridge to ap modunda bağlanmaya çalışıyorum. Kurulum bitince telefondan ve bilgisayardan routera bağlanmaya çalıştığımda internet yok güvenli diyor. Nerede yanlış yapıyorum? Modem ayarlarından extra ayar yapmam mı lazım? Çok kurcaladım bir ayar bulamadım. Bu arada modem marka modelim: Zxhn H267a v1.0

Bu video yardımcı olabilir izlediniz mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video yardımcı olabilir izlediniz mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodakilerin aynısını yapınca, internet düzgün şekilde çalışıyor sinyal de uzaklara yayılıyor fakat ilerleyen zamanlarda bir anda evdeki tüm cihazların internet’i kesiliyor. Bunun sebebi nedir acaba? Smart ip mi yapmam lazım Statik ip mi? Ve modemden bi ayar mı yapmam gerekiyor internetin kesilmemesi için?

Bu videodakilerin aynısını yapınca, internet düzgün şekilde çalışıyor sinyal de uzaklara yayılıyor fakat ilerleyen zamanlarda bir anda evdeki tüm cihazların Internet'i kesiliyor. Bunun sebebi nedir acaba? Smart IP mi yapmam lazım statik IP mi? Ve modemden bir ayar mı yapmam gerekiyor internetin kesilmemesi için?

Statik IP yapın modemin arayüzünden de bu cihaza atadığınız IP'yi bu modeme statik yapın.

İnternet kesilmelerini nasıl önleyeceğim peki? Tüm herkesin interneti bi anda kesiliyor statik yapsam dahi kesiliyor. Modemin dhcpsi açık ama routerın kapalı.

İnternet kesilmelerini nasıl önleyeceğim peki? Tüm herkesin interneti bir anda kesiliyor statik yapsam dahi kesiliyor. Modemin DHCP'si açık ama routerın kapalı.

Ağa bağlı tüm cihazlara statik IP verip denediyseniz sorun başka bir yerde olmalı.
Ana modemden bağlı olan cihazlarında interneti gidiyor sanırım?

@zeki1981 Aynen öyle, wifi'ye bağlı tüm cihazların interneti ve ethernet ile repeater'ı bağladığım bilgisayarımda da request time out. hatasıyla karşılaşıyorum. Acaba repaterı sadece ethernet için kullanma özelliği yokmudur? Wifi özelliğini kapatıp sadece pc için ethernetle sinyali taşımak istiyorum. Kısaca modemden kablosuz bir şekilde repater'a sinyal gönderip repeaterdan pcye ethernet ile bağlamak istiyorum. Diğer cihazlar dilerse gene ana modemden internete bağlanabilirler :D

@zeki1981 aynen öyle, Wi-Fi'ya bağlı tüm cihazların interneti ve Ethernet ile Repeater'ı bağladığım bilgisayarımda da request time out. Hatasıyla karşılaşıyorum. Acaba repaterı sadece Ethernet için kullanma özelliği yok mudur? Wi-Fi özelliğini kapatıp sadece PC için Ethernet'le sinyali taşımak istiyorum. Kısaca modemden kablosuz bir şekilde Repater'a sinyal gönderip repeaterdan PC'ye Ethernet ile bağlamak istiyorum. Diğer cihazlar dilerse gene ana modemden internete bağlanabilirler :D

Bu özellik cihazda var Client modda kurulum yapabilirsiniz.

Bu özellik cihazda var Client modda kurulum yapabilirsiniz.
Hocam client modda kurulum yaptım. Csgoda kablosuz 50 ping alıyordum, client modda bu cihaz sabit 200 Ping verdi. Maxping 50 yapmama rağmen 200 ping almam çok saçma. Ping’i nasıl düşürebilirim? Repeater modunda 50 ping veriyor fakat stabil değil 1000e kadar çıkıyor. Ping düşürmek için neler yapabilirim?

Hocam Client modda kurulum yaptım. CS:GO'da kablosuz 50 ping alıyordum, Client modda bu cihaz sabit 200 ping verdi. Maxping 50 yapmama rağmen 200 ping almam çok saçma. Ping'i nasıl düşürebilirim? Repeater modunda 50 ping veriyor fakat stabil değil 1000e kadar çıkıyor. Ping düşürmek için neler yapabilirim?

İki cihazı daha yakınlaştırabilirsin.
Başka bir şey yapılacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı