Elektronik Ajazz AK680 616 TL!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Satın aldığım ürüne göre konuşacak olursak 640 TL'ye nasıl 485 TL vergi çıkıyor anlamış değilim. Gümrük vergisi %20 değil mi hadi %30 olsun bu nasıl olabiliyor ya.

Bana da 550 TL çıktı vergi, konu sahibi çıkmayacak dedi ama bir sürü kişiye ortalama 60 kişiye çıkmış, o da 33.000 TL ediyor. Konu sahibi için adli işlemleri yarın ilk iş başlatıyorum, haberiniz olsun arkadaşlar. İlk soluğumu adliyede alacağım. 29 yaşında adamım, neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.

600 TL'lik ürüne bu kadar vergi alınmasına daha çok takılmalısınız. Konu sahibi bu konuyu açtığında ben gidip aldım ve vergi ödemedim. Kaldı ki başka bir kargo firması konuya dahil bile değildi. Keşke başka kargo firmaları ile göndermeselerdi de insanlar klavyeyi teslim alabilseydi..

Bana da 550 TL çıktı vergi, konu sahibi çıkmayacak dedi ama bir sürü kişiye ortalama 60 kişiye çıkmış, o da 33.000 TL ediyor. Konu sahibi için adli işlemleri yarın ilk iş başlatıyorum, haberiniz olsun arkadaşlar. İlk soluğumu adliyede alacağım. 29 yaşında adamım, neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum.
Konunun açıldığı zamana bakarsak belli ki yeni bir düzenleme gelmiş. Bu durumda buradaki suçlu konu sahibi olmuyor. Kaldı ki satıcı, konu sahibi değil, sadece fiyatını belirtmiş. Yani burada herhangi bir dolandırma gibi bir durum söz konusu değil. Ve ayrıca ilk mesajlara bakarsak, ilk alanlarda herhangi bir vergi alınmamış. Burada size getiren kargo şirketi ile alakalı vergi konusu. Burada istediğiniz kadar konu sahibini suçlayabilirsiniz. Fark etmez. Adamın açtığı konunun üzerinden neredeyse 2 ay geçmiş ve siz burada "Benden vergi aldı" diyorsunuz. Belki yeni bir düzenleme getirildi? Belki şirket ile devlet arasında vergi konusunda tartışma geçti? Bunu biz bilemeyiz. Ve kalkıpta konu sahibini suçlama hakkında da bulunamazsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı