Ajet'in 1 dolar bilet kampanyasından bilet alınırsa iptal ücreti ne kadar olur?

berat3636

Hectopat
Yer
kars
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Ajet havayolu şirketinin yapmış olduğu 1 dolar yurt dışı uçuş kampanyasından bilet almak istiyorum fakat babamın yurt dışı yasağı var. Belki mayısa kadar kalkabilir diye bilet almak istiyorum. Ama 1000-1500 TL vergi çıkıyor bilette. Bilet alıp daha sonra iptal etsek vergi geri ödeniyor mu yoksa o para da mı gidiyor? Bir de, yurt dışı yasağı varken bilet alınabilir mi?

Merhaba. Ajet havayolu şirketinin yapmış olduğu 1 dolar yurt dışı uçuş kampanyasından bilet almak istiyorum fakat babamın yurt dışı yasağı var. Belki mayısa kadar kalkabilir diye bilet almak istiyorum. Ama 1000-1500 TL vergi çıkıyor bilette. Bilet alıp daha sonra iptal etsek vergi geri ödeniyor mu yoksa o para da mı gidiyor? Bir de, yurt dışı yasağı varken bilet alınabilir mi?
Yurt dışı yasağı varken yurt dışından ev bile ala bilirsiniz. Ama yasak varsa yasal olarak muhtemelen hava limanında geri çevrilecektir.

Pasaport bile alamıyoruz zaten. Sorduğum soru bilet iptalinde ücret iade olur mu?
O tamamen anlaşmaya bağlı bir durum. Bazı şirketler %90 - %60 geri iade ediliyor diye biliyorum belli şartlara bağlı kalınarak.

Almadan önce hangi şirketin nasıl bir iade politikası izliyor bakmanız gerekli.

1711186588491.png

Geri
Yukarı