Ak Parti kazanırsa ne yapacaksınız?

5 Bin TL'ye 4 kişilik aile geçinir. Ayrıca dar gelirli maaşı filan da var onları da say. Hatta çalışmasına rağmen emekli olanlar da var. Yani geçinen geçiniyor hocam.
Ya abi niye anlamıyorsun? Hayatta kalırsın, kalamaz değilsin. Çay simitle beslenir ayda 1000 TL'ye yine hayatta kalırsın. Bir kez geldiğin dünyada amacın "hayatta kalmak" mı, yoksa "yaşamak" mı?

Senin canın istemiyor mu çocuğunun canı çekince çikolata, baklava almayı, oyuncak almayı?

Canın çekmiyor mu ayda bir dışarda güzel restoranlarda yemek yemeyi?

20-30 yıllık dökülen arabalar yerine yeni yeni arabalar kullanmayı?

Yılda 1 yurt dışına, 2-3 kere yurt içine tatile gitmeyi? Memleketine köy evi yapıp 1-2 hafta orada, 1-2 hafta yazlıkta kalmayı?

5 Bin TL'ye 4 kişilik aile geçinirken, bu insanlar nasıl çocuğunu okula gönderecek, çocuğuna ev araba alacak?

İnsanın biraz hırsı olacak. "Geçinmek" kolay bir şey. Sabah akşam hamur yersin, arada hastaneye gider vitamin vurdurursun, aç kalırsın geçinirsin.

Elalemin asgari ücretlisi senin ülkene geliyor, ülkenin en güzel şehirlerinde, en güzel otellerinde tatil yapıyor, senin aylık maaşını tek gecede restorana bırakıyor yeri geliyor. Hiç mi içinize oturmuyor canınız çekmiyor ya?

Bakın bu ülkenin mühendisi, öğretmeni, avukatı var milyonlarca asgari ücrete çalışan. Yurt dışında böyle bir rezillik göremezsin. Kasiyer temizlikçi garson vs bile asgari ücrete çalışmaz yurt dışında. Biraz da bunları düşünün gözünüzü seveyim ya.

Siz çok daha iyilerine layıksınız, bu ülke çok daha iyilerine layık.

Bakın diyorum ki dedem, lise mezunu memur, emekli ikramiyesi ve maaşıyla 3 oğluna araba ve ev almış hediye etmiş. Şu an bunu yapamıyor olmak sizi rahatsız etmiyor mu?

Ya abi niye anlamıyorsun? Hayatta kalırsın, kalamaz değilsin. Çay simitle beslenir ayda 1000 TL'ye yine hayatta kalırsın. Bir kez geldiğin dünyada amacın "hayatta kalmak" mı, yoksa "yaşamak" mı?

Senin canın istemiyor mu çocuğunun canı çekince çikolata, baklava almayı, oyuncak almayı?

Canın çekmiyor mu ayda bir dışarda güzel restoranlarda yemek yemeyi?

20-30 yıllık dökülen arabalar yerine yeni yeni arabalar kullanmayı?

Yılda 1 yurt dışına, 2-3 kere yurt içine tatile gitmeyi? Memleketine köy evi yapıp 1-2 hafta orada, 1-2 hafta yazlıkta kalmayı?

5 Bin TL'ye 4 kişilik aile geçinirken, bu insanlar nasıl çocuğunu okula gönderecek, çocuğuna ev araba alacak?

İnsanın biraz hırsı olacak. "Geçinmek" kolay bir şey. Sabah akşam hamur yersin, arada hastaneye gider vitamin vurdurursun, aç kalırsın geçinirsin.

Elalemin asgari ücretlisi senin ülkene geliyor, ülkenin en güzel şehirlerinde, en güzel otellerinde tatil yapıyor, senin aylık maaşını tek gecede restorana bırakıyor yeri geliyor. Hiç mi içinize oturmuyor canınız çekmiyor ya?

Bakın bu ülkenin mühendisi, öğretmeni, avukatı var milyonlarca asgari ücrete çalışan. Yurt dışında böyle bir rezillik göremezsin. Kasiyer garson bile asgari ücrete çalışmaz yurt dışında.
Hocam bana şunu açıklayın. Görüşleri sonuna kadar değerlendiren birisiyim. KK mu ekonomiyi düzeltecek? Kim ekonomi düzeltebilir? Açıklayın bin paragraf olsa da okurum.

yok eleştirmiyorum da cidden imkanı olan yakasını kurtarsın şu saçma ülkeden. Yıllarınıza yazık.

Hocam bana şunu açıklayın. Görüşleri sonuna kadar değerlendiren birisiyim. KK mu ekonomiyi düzeltecek? Kim ekonomi düzeltebilir? Açıklayın bin paragraf olsa da okurum.
Abi niye düzeltemesin? Niye ya? Siz açıklayın bin paragraf da ben okuyayım gözünüzü seveyim ya. 20 yıldır AKP yönetiyor, ekonominin ne kadar geri gittiği ortada, AKP mi düzeltecek? Madem düzeltecek beceriye sahip, niye bu haldeyiz kaç yıldır?

Tayyip kazanırsa 10 yıl sonra Türkiye'nin cehenemme döneceğini şimdiden görebiliyorum. Umarım öyle olmaz.
Çok üzülüyorum çok. Ömrümden ömür gitti bu gece kesinlikle.

@Muhterem Musti çok sert veya gereksiz samimi konuşuyorsam da özür dilerim. Gerçekten sinirlerim bozulmuş durumda. Amacım kırmak hakaret etmek değil, gerçekten ciddi hayal kırıklığı içerisindeyim.

Vay arkadaş halen şu ülkede asgari ücretin bırakın yoksulluk sınırını, açlık sınırını zor karşıladığı halde normal gören var. Üstelik bu sınırları açıklayan TÜİK...

Markete gidip en kalınından bir hıyar alıp kremleyip gözüme sokucam:*)

Abi niye düzeltemesin? Niye ya? Siz açıklayın bin paragraf da ben okuyayım gözünüzü seveyim ya. 20 yıldır AKP yönetiyor, ekonominin ne kadar geri gittiği ortada, AKP mi düzeltecek? Madem düzeltecek beceriye sahip, niye bu haldeyiz kaç yıldır?

Çok üzülüyorum çok. Ömrümden ömür gitti bu gece kesinlikle.
Ya abi. Daha SGK yönetemeyen adama ülke mi vercez? Ben Erdoğanı sevmeyenlere şu cevabı veririm. Tek seçenek O. KK zaten zeki bir adam da değil. 90'larda her yayınında zort oluyor. Arkasında Amerika bulunan (zannedilmesin Amerika bize yardım filan edecek) birine, iha siha uçak sanayi üretimini durduracam diyen birine, tüm terör örgütü üyelerini bırakacağım diyen birine mi vereceğim ülkeyi.

Daha SGK yönetemeyen adama ülke mi vercez
Kılıçdaroğlu’nun SSK yönetemediği tamamen propaganda. Açın okuyun o yıllarda neler yapmış, yaşanan sorunların sebebi neymiş.

Arkasında Amerika bulunan (zannedilmesin Amerika bize yardım filan edecek) birine
Ahahah Erdoğan’ın arkasında asıl yıllardır Amerika. Trump’ın Biden’ın tek tehditine neleri verdiler ülkenin itibarını yerle bir ettiler. Erdoğan’ın arkasındaki Arapları, şeriatçıları ne yapacağız? Yıllarca Fetullah Gülen’den emir alan ülkeyi teslim eden Erdoğan’a mı güveniyorsunuz ciddi ciddi?

iha siha uçak sanayi üretimini durduracam diyen birine,
Böyle bir şey de demedi yalan. Damadına verdiğin destekleri ülkenin tüm gençlerine sunacağım, kimse damat diye özel muamele almayacak dedi. Haksız mı?

tüm terör örgütü üyelerini bırakacağım diyen birine mi vereceğim ülkeyi.
E bu da yalan. Ne böyle bir sözü ne böyle bir niyeti var. Ama Erdoğan’ın seçim uğruna TRT’ye terör örgütü başının kardeşini çıkartıp konuşturmuşluğu var mesela. Kimin teröristlere daha ılımlı olduğu bariz aslında.

Laflarınız tamamen algı, tamamen propaganda, tamamen yanlış. Oturup tartışılacak hiçbir sözünüz yok. Tamamı papağan gibi tekrarlanan aynı iftiralardan ibaret. Yazık. Daha da cevap vermem size, istediğinizi yazın. Propagndanıza alet olmayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı