Akasa Vegas MB RGB LED Şerit İncelemesi

Alacağınız fanları bu görseldeki şekle göre pine takıcaksınız. Daha sonra Aura programını bilgisayarınıza kuracaksınız. Yazılım üzerinden efektleri, ışık şiddeti, parlaklık vb... isteğinize göre ayarlayacaksınız.
Versiyon olarak: 1.07.22 versiyonu indireceksiniz.Eki Görüntüle 358218

Sanırım derdimi tam anlatamadım kusura bakmayın. Demek istediğim ben şimdi Xigmatek CY120 fan kitini kontrolcü ile birlikte aldım fakat led içinde olmadığından dolayı ledi özel olarak kendim almam gerekiyor. Yüklediğim görselde dark led için sadece dark kit ile çalışır yazıyor. Aliexpress'den verdiğim siparişte DR12 PRO almayı düşündüğüm zaman iki led almak istediğim fakat satıcı da bu ledle uyumlu olmadığını söyledi. Bu uyum ledin tamamen kontrolcünün desteklediği pin sayısıyla mı alakalı? Xigmatek için uyumlu olan led hangisi bunu anlayamıyorum. İnternette de herhangi bir bilgiye rastlayamadım

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-01-08-14-32-59.png
    Screenshot_2019-01-08-14-32-59.png
    346,2 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_2019-01-08-14-34-22.png
    Screenshot_2019-01-08-14-34-22.png
    106,6 KB · Görüntüleme: 69
  • Screenshot_2019-01-08-14-34-37.png
    Screenshot_2019-01-08-14-34-37.png
    94,9 KB · Görüntüleme: 53
Dark RGB Led şeritleri sadece Dark kontrolcü ile kullanabilirsiniz. Dark aldıysanız iade edin. Aigo fan alacaksanız aşağıya koyacağım fotoğraftakini alın. Xigmatek için Xigmatek Led şerit almalısınız diğer markaları desteklemeyebilir. Markalar RGB Led şeritleri kendi kontrolcülerine uyacak şekilde tasarlar. Yani farklı marka bir RGB Led şeriti farklı marka bir kontrolcüye takamazsınız, istisnalar hariç.
ds.jpg

Dark RGB Led şeritleri sadece Dark kontrolcü ile kullanabilirsiniz. Dark aldıysanız iade edin. Aigo fan alacaksanız aşağıya koyacağım fotoğraftakini alın. Xigmatek için Xigmatek Led şerit almalısınız diğer markaları desteklemeyebilir. Markalar RGB Led şeritleri kendi kontrolcülerine uyacak şekilde tasarlar. Yani farklı marka bir RGB Led şeriti farklı marka bir kontrolcüye takamazsınız, istisnalar hariç.
Eki Görüntüle 358294
Xigmatek'in LED'i yok malesef. LED olmadan almak istemiyorum akrilik panelim çok koyu. Neyse aradığım cevap tam olarak buydu. Çok teşekkür ederim :)

Eki Görüntüle 358294
Bir sorum daha olucaktı. Aliexpress'den usb girişli 2 m LED şerit aldım. Birazını masanın arkasına ve birazını da monitörün arkasına yapıştırıcam fakat bunun için LED'i kesmem gerek. LED'i kestiğimde bir kumanda ile nasıl ikisini birden kontrol edebilirim?
Akasa'nın LED'leri şu an temin edilmiyor

Bakın şimdi siz sanırım led şeritlerle fanları aynı anda bir kontrolcüde kontrol etmek istiyorsunuz. Aerocool P7-F12 RGB fan setini alın. Daha sonra Phanteks veya AKASA MB led şerit alın. Bir adette RGB çoklayıcı alın. Çıkış 4 tane olsun. 3 tane çıkışa fanları, 4. çıkışada ledi bağlayın. Daha sonra AURA SYNC programından hepsini kontrol edebilirsiniz.

Bakın şimdi siz sanırım led şeritlerle fanları aynı anda bir kontrolcüde kontrol etmek istiyorsunuz. Aerocool P7-F12 RGB fan setini alın. Daha sonra Phanteks veya AKASA MB led şerit alın. Bir adette RGB çoklayıcı alın. Çıkış 4 tane olsun. 3 tane çıkışa fanları, 4. çıkışada ledi bağlayın. Daha sonra AURA SYNC programından hepsini kontrol edebilirsiniz.
Teşekkür ederim fakat anakartım AURA SYNC desteklemiyor modeli Asus B350M-K.

Benim şimdi de akasa rgb ledim çalışmamaya başladı. Bugün kasanın kablolarını toplamak için kasanın kablolarını söktüm ve sadece güç kablosunu bağlıyarak kasayı açtım sadece fanın ledleri yanıyordu aura sync ile beraber ama rgb led yanmıyordu sonra tüm kurulumu görüntü,klavye falan aura sync'tanda denedim olmadı yeni sürüme yükledim yine olmadı napmam gerekiyo.
@Spotter ve @matadoria siz yardım edersiniz ?

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bugün uygun fiyatlı bir ürün incelemesi yapacağım. Fiyatı 30 TL ama fiyatına göre gerçekten çok iyi bir ürün. Kasamın içi siyah ve birazda kapalı olduğu için RGB fanlarımdan yeterince aydınlatma alamıyordum. Bu ürünü almaya karar verdim, tam istediğim gibi aydınlatma sağladım diyebilirim. Sizler 2 adet alırsanız kasanızı komple aydınlatır. 30 liralık bu üründe hiç kusur bulamadım. Alternatif olarak Phanteks RGB Led Strip adında bir ürün var onu almayı düşünüyorsanız kesinlikle vazgeçip bunu almalısınız. Phanteks RGB Led Strip modelinin mıknatısları çok ama çok zayıf, parasını pek hak ettiğini söyleyemem. Akasa'nın bu modelinin kendi fiyat aralığındaki en iyi ürün olduğunu söyleyebilirim hatta rakip ürünlerden çok daha ucuz. (Deep Cool, Phanteks)
Eki Görüntüle 340135
Eki Görüntüle 340136
Kutu içeriği olarak, şeridin kendisi ve Anakartınız'da RGB soketi yoksa ya da RGB kontolcünüz yoksa Molex üzerinden güç almanızı sağlayan bir çevirici çıkıyor.
Eki Görüntüle 340137
Ürünün avantajlarına gelirsek;
Güçlü aydınlatmaya sahip.
Kesilip ek yapılabiliyor.
Anakart ve RGB kontrolcü sayesinde kasanızdaki bütün RGB fanlarla senkronize çalışabiliyor.
Uzunluğu 50 cm ve bütün kasalara yetiyor.
2 adet alırsanız bütün kasanızı aydınlatır.
Üstü kapalı olduğu için dış aydınlatma olarakta kullanılabilir.
Mıknatısları çok güçlü ve ek olarak arkasında bant ile geliyor.
Renk geçiş hassasiyeti çok güzel.
15 adet RGB LED lambaya sahip.
Malzeme kalitesi gayet iyi.
Şeritleri uç uca uzatma yapmaya imkan sunuyor.
Eki Görüntüle 340139

Eki Görüntüle 340140
Kontrolcü olarak, Cooler Master RGB Led Controller kullanıyorum.
Eki Görüntüle 340141

Birazda kasa içi görüntü koyayım, bu şerit sayesinde kasamın içindeki aydınlatma %50 arttı diyebilirim ki amacımda buydu zaten. Çok fazla aydınlatma olmadan bileşenleri güzel ve seçilebilir şekilde aydınlatmaktı amacım. Kasam şeffaf olsaydı aydınlatma 2 katına çıkabilirdi. Benim gibi ufak tefek kasa modifikasyonları seven arkadaşlarıma kesinlikle bu ürünü tavsiye ediyorum. Uygun fiyatlı RGB aydınlatma arayışında olan arkadaşlarım sizlerde gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. RGB olmayan modelleri 20 TL.

Eki Görüntüle 340150
Eki Görüntüle 340151
Eki Görüntüle 340152

Eki Görüntüle 340155
Fanlar ile nasıl senkronize çalıştığını göstermek için bir tanede video çektim onuda koyuyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba. Bu tip bir LED için uzatma kablosu kullanabilir miyim? Anakartımın 4 pin RGB girişinden direkt olarak beslemeyi planlıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi sipariş ediyorum teknobiyotikten 😀

Ek soru: B350 Tomahawk anakarta uyum sağlar değil mi?

Ek: Sipariş edemiyorum hiçbir mağazada kalmamış :(

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı