Akasa Venom Atto Q8400 sistem GTA5 90 derece olma sorunu

EXPERT

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben internetten Akasa Venom Atto işlemci soğutucusu aldım. İntel Core 2 Quad Q8400
ile kullanıyorum. İşlemci soğutucusunun içinden çıkan termal macunu kullanıyorum. GTA v'te 75-80 hatta 90 dereceye kadar çıkıyor. Kasa olarak mini tower kasa ile kasanın kenarı açık olarak kullanıyorum ne yapmam gerekir ? Kasa almam gerekirse hangisini tercih edersiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci sıcaklığınız çok yüksek Q8400 için tavsiye edilen maksimum çalışma sıcaklığı 71.4 derecedir, Tjmax ise 100 derecedir. Bu şekilde bilgisayarınızı çalıştırmayın. Soğutucu montajını baştan, ürün yönergelerine uygun ve soğutucunun yerine tam oturmasını sağlayacak şekilde yapın. İşlemci sıcaklığını bilgisayarı açtığınızda BIOS'tan kontrol edin. Belirttiğim derecelere yakınsa bilgisayarı kapatın, montajınızı kontrol edin. Bu konuda deneyimli değilseniz, deneyimli birine yaptırın.

Öncelikle teşekkür ederim bilgilendirmeden dolayı , akasanın içinden çıkan termal macunu kullanıyordum onu silip kendi macunumu sürdüm ve şuan agario da en yüksek 49 dereceyi görüyorum önceden 65-75 arası idi , gta 5 te ise 51 dereceyi geçmedi .

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı