Akasa Venom LX İnceleme ve Ufak Modlama

İlk montajımdı bu arada Technopat videoları sayesinde yapabildim :) Anakart plakası 15dk uğraştırdı onun dışında güzeldi.
  • -Kırmızı Ledli Fanlar
  • -Sleeved Cable Kit
  • -Kırmızı Led (yolda) bu malzemeler ile elden geldiğince süsleyeceğim. Gelelim kasaya:
Üstte 240mm önde 240mm arkada 120mm soğutucu destekliyor. 520x445x200 ölçülerinde, Everest kasadan geçtim ondada kablolama yapılıydı ona rağmen 10 derece sıcaklık farkı yaşandı :) 5 HDD 3tane SSD yuvası mevcut fakat HDD yerine SSD'de takabiliyoruz. Kablolama Everest'e göre süper Everestte kabloyu kenarlara sıkıştıramıyorduk bile hatta cpu güç kablosunu ekran kartının ordan dolaşdırıyorduk çünkü kablolama yeri yoktu ondan sonra bu süper oldu Everest PSU kabloları çok kısa olduğu için ( gene bir mağduriyet saçmalık yani fotoğrafta uzunluğu belli) almışken de güzel olsun diyip sleeved uzatma kabloları aldım açıkcası bence şık duruyor.

2 USB 2.0 ve 1 USB 3.0 var onun dışında fan kontrolcüsü yok. Güzel ve iri penceresi mevcut, ekran kartının oradaki demirler kırılıyor fakat geri takılmıyor bende ilk montajım olduğu için birini yanlış kırmışım kaldı öyle bazı kasalarda tornavidayla çıkarıp takıyorsunuz bu öyle değil malesef. CPU soğutucu 155mm ekran kartındada 370mm'ye kadar takabiliyoruz yani boyut derdi yok ATX boyutta uygun fiyatlı 3 fan ile gelen iyi bir kasa bence ledleri döşeyince yeni bir fotoğraf eklerim.

Duruma göre RAM'lerimi satıp zarar edip kırmızı renkli RAM almak istiyorum :D Önce bir ledler gelsin hala mavisi sırıtıcakmı oradan bakalım. Durumum olunca da fan kontrolcü alacağım.

IMG_3735.JPG
IMG_3733.JPG
IMG_3729.JPG
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_3997.JPG
Fan kontrolcü alındı modüler güç kaynağı ve sıvı soğutmada sıra :) İstenirse inceleme paylaşabilirim kontrolcüyle alakalı.

Bende geçenlerde böyle bir işe giriştim. Sleeved kabloların yanında onları toplayan bir aparat var modifiye malzemecisinde satılan onlardan kullanabilirdin. Kasanın içine kırmızı yerine beyaz led kullanabilirsin. Kırmızı kasayı çok boğuyor. Kendi kasamın fotoğrafını şöyle bırakayım.

Eki Görüntüle 205871
Fotoğrafı bir an olsun render zannettim. Sisteminiz çok güzel.

Bende geçenlerde böyle bir işe giriştim. Sleeved kabloların yanında onları toplayan bir aparat var modifiye malzemecisinde satılan onlardan kullanabilirdin. Kasanın içine kırmızı yerine beyaz led kullanabilirsin. Kırmızı kasayı çok boğuyor. Kendi kasamın fotoğrafını şöyle bırakayım.

Eki Görüntüle 205871
Klavyeniz Redragon kumara mı ?

Uzun kullanımda tecrübelerimi anlatayım:
1-Akasa kasa üretiminde ilk modeli bu ve üzerinde gelen fanlar kalitesiz ama kalitesiz derkende Everest kasalar gibide değil yani hız kontorllü idare eder denebilecekler ama ben zaten fanları değiştirdim.
2-PCI slot demirleri vidalı değil kırmalı başlı başına saçmalık 3-5TL maliyetten kaçmışlar.
3-Kasanın anakart arka plakasının takıldığı yer bende hafif defolu hani takarken zor taktım ellerim kesildi.
4-Üzerinde fan kontrolcü gelmiyor bu özellik Zalman ve Dark modellerinde var fakat ben NZXT'nin bu konudaki bir çözümünü kullanıyorum.
5-Kablolama olarak rakiplerinden geri kalır pek bir yanı yok fakat NZXT S340'ın kablolaması gibide değil.
6-Yandaki pleksi çok kolay çiziliyor gene Corsair 270R-NZXT S340'dakilerde böyle kolay çizilme söz konusu değil.
7-Rakiplerinden en üstün özelliği hava akışı ve toz filtreleri diyebilirim ön arka ve altta toz filtreleri bulunuyor ve bunlar ufak değil cidden kaliteli materyal kullanılmış.
8-SSD yuvaları tam bir rezalet ben kenara köşeye sıkıştırdım zaten ön kısımda montaj yeri var ama toplam 3 delikten 24 pin anakart ve 8+8 GPU+ anakart bağlantı kabloları geçtiği için nereden sata kablosu geçecekte nereden sata güç bağlantısı yapacaksın yani 2 HDD+2 SSD falan düşünüyorsan düşünme derim.
9-Genişliği tüm ekran kartlarına yetecek kadar ve işlemci soğutucusunuda 300-400TL'lik 5kg Noctua model almazsanız hiçbiriyle sorun çıkartmayacaktır.
Genel olarak izlenimlerim bu yönde bu dediklerim haricinde gayet memnunum.

Ek olarak fan kontrolcüsü olmamasına, fanlarına ve kablolamasına laf ettim ama karşılaştırdıklarımın yarı fiyatında bir kasa olduğu için çokta takmamak lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı