Akasa Venom LX İnceleme ve Ufak Modlama

İlk montajımdı bu arada Technopat videoları sayesinde yapabildim :) Anakart plakası 15dk uğraştırdı onun dışında güzeldi.
  • -Kırmızı Ledli Fanlar
  • -Sleeved Cable Kit
  • -Kırmızı Led (yolda) bu malzemeler ile elden geldiğince süsleyeceğim. Gelelim kasaya:
Üstte 240mm önde 240mm arkada 120mm soğutucu destekliyor. 520x445x200 ölçülerinde, Everest kasadan geçtim ondada kablolama yapılıydı ona rağmen 10 derece sıcaklık farkı yaşandı :) 5 HDD 3tane SSD yuvası mevcut fakat HDD yerine SSD'de takabiliyoruz. Kablolama Everest'e göre süper Everestte kabloyu kenarlara sıkıştıramıyorduk bile hatta cpu güç kablosunu ekran kartının ordan dolaşdırıyorduk çünkü kablolama yeri yoktu ondan sonra bu süper oldu Everest PSU kabloları çok kısa olduğu için ( gene bir mağduriyet saçmalık yani fotoğrafta uzunluğu belli) almışken de güzel olsun diyip sleeved uzatma kabloları aldım açıkcası bence şık duruyor.

2 USB 2.0 ve 1 USB 3.0 var onun dışında fan kontrolcüsü yok. Güzel ve iri penceresi mevcut, ekran kartının oradaki demirler kırılıyor fakat geri takılmıyor bende ilk montajım olduğu için birini yanlış kırmışım kaldı öyle bazı kasalarda tornavidayla çıkarıp takıyorsunuz bu öyle değil malesef. CPU soğutucu 155mm ekran kartındada 370mm'ye kadar takabiliyoruz yani boyut derdi yok ATX boyutta uygun fiyatlı 3 fan ile gelen iyi bir kasa bence ledleri döşeyince yeni bir fotoğraf eklerim.

Duruma göre RAM'lerimi satıp zarar edip kırmızı renkli RAM almak istiyorum :D Önce bir ledler gelsin hala mavisi sırıtıcakmı oradan bakalım. Durumum olunca da fan kontrolcü alacağım.

IMG_3735.JPG
IMG_3733.JPG
IMG_3729.JPG
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk kasası olmasada ilklerden diyeyim o zaman yani pek birşey öğrenememiş herhalde :) Ben böyle gömmüşüm ama benim işimi görüyor.

Şöyle bir fotoğraf daha ekliyeyim son hal olarak :mutlu:
17523311_981215038676650_3516621656958956125_n.jpg

İnceleme için teşekkürler. Venom LX'i yakın zamanda aldım. Sitesinden baktığımda 150mm CPU soğutucuları destekliyor diyor. Ancak sanırım 15cm'den biraz büyük olan Hyper T4 takmışsınız. Ve resimden yanlış anlamıyorsam daha da boşluk kalmış. Tam olarak kaç cm soğutucu takabiliriz bu kasaya bilgi verebilir misiniz?

Hocam ledleri nereye yapıştırdınız. Resim koya bilirmisiniz.
Ledleri üstteki kasa fanlarının oraya yapıştırdım.

İnceleme için teşekkürler. Venom LX'i yakın zamanda aldım. Sitesinden baktığımda 150mm CPU soğutucuları destekliyor diyor. Ancak sanırım 15cm'den biraz büyük olan Hyper T4 takmışsınız. Ve resimden yanlış anlamıyorsam daha da boşluk kalmış. Tam olarak kaç cm soğutucu takabiliriz bu kasaya bilgi verebilir misiniz?
Kesin birşey diyemiyorum ama 157'ye kadar falan diye yolu vardır. 154mm radyatörlü sıvı soğutmam sınırda değil hala 1-2mm daha gider yani. Şöyle fotoğraf bırakayım 154mm radyatörle ne kadar sınırda olduğunu.
ada.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı