Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve lojistik bölümü nasıldır?

Hydro2K

Hectopat
Selam arkadaşlar, MYP ile yatay geçiş başvurusu verdiğim bölümlerden biri bu.
Akdeniz Üniversitesi ve bu bölüm hakkında bir bilginiz varsa yorum yapabilir misiniz?

Üniversite hakkında bilgim yok fakat bölüm harika. İş olanakların çok geniş olur eğer okursan ve okuduğun sürede kendini geliştirirsen. Ben de Lojistik Yönetimi okuyorum 4. seneye geçeceğim şu an iyi bir şirkette uzun dönem staj yapıyorum yetiştirilmek üzere, dediğim gibi iş olanakları çok fazla ve asla biteceğini düşünmediğim bir meslek.

Üniversite hakkında bilgim yok fakat bölüm harika. İş olanakların çok geniş olur eğer okursan ve okuduğun sürede kendini geliştirirsen. Ben de Lojistik Yönetimi okuyorum 4. seneye geçeceğim şu an iyi bir şirkette uzun dönem staj yapıyorum yetiştirilmek üzere, dediğim gibi iş olanakları çok fazla ve asla biteceğini düşünmediğim bir meslek.
Hocam, Akdeniz Üniversitesinin ders planına göre, 7 dönem boyunca dersler var iken, son 1 dönem zorunlu tam zamanlı stajdan bahsediliyor, bu bölüm stajda ne yapıyor, kısaca anlatır mısınız?

Hocam, Akdeniz Üniversitesinin ders planına göre, 7 dönem boyunca dersler var iken, son 1 dönem zorunlu tam zamanlı stajdan bahsediliyor, bu bölüm stajda ne yapıyor, kısaca anlatır mısınız?
Stajı yaptığınız şirkete ve departmana göre değişir. Örnek veriyorum bir şirketin havayolu departmanında ihracat veya ithalat kısmında çalışırsınız belirli müşterilerin yükleriyle vs ilgilenirsiniz, takibini ve organizasyonunu yaparsınız gibi.

Üniversite turistik bir şehirde olduğu için bölümün de avantajı ile iyi olacağını tahmin ediyorum.
Hocam çalışma şartlarından ve gelirinden memnun musunuz acaba?

Hocam çalışma şartlarından ve gelirinden memnun musunuz acaba?
Şöyle söyleyeyim benim çalıştığım şirket sabah 8 akşam 5 şeklinde, 4 gün ofis 1 gün evden çalışma olarak. Maaş da stajyer olmama rağmen ciddi anlamda iyi. Şartlardan vs çok memnunum, staj sonunda devam etmek için elimden geleni yapıyorum o yüzden, zaten lise stajımı da bu şirkette yapmıştım.

Şöyle söyleyeyim benim çalıştığım şirket sabah 8 akşam 5 şeklinde, 4 gün ofis 1 gün evden çalışma olarak. Maaş da stajyer olmama rağmen ciddi anlamda iyi. Şartlardan vs çok memnunum, staj sonunda devam etmek için elimden geleni yapıyorum o yüzden, zaten lise stajımı da bu şirkette yapmıştım.
Hocam Eşit Ağırlık'a geçesim geldi öyle güzel anlattınız 😀. Umarım devam edebilirsiniz.

Çalışılan şirket faktörü önemli tabii, her şirket bu kadar iyi imkânlar sunmayabilir. Ama sektör iyi ve bitmeyecek bir sektör.
Hocam bu kadar iyi olmasına rağmen sıralamaları düşük acaba ülkede bilinmediği için mi acaba? İstanbul Üniversitesi 100k üstünde sıralama ile almış.

Hocam bu kadar iyi olmasına rağmen sıralamaları düşük acaba ülkede bilinmediği için mi acaba? İstanbul Üniversitesi 100k üstünde sıralama ile almış.
Bu bölümler daha çok vakıf üniversitelerinde tercih ediliyor. Çok daha fazla staj imkanı sunuyor vakıf üniversiteleri. Bir de İÜ bölümü açılalı 2-3 yıl olmuş sanırım.

Geri
Yukarı