İnceleme AKG EO-IC100BBEGWW Type C Kulaklık

Merhaba.

Uzun bir zaman sonra yeni bir inceleme ile karşınızdayım.

Bugün internette fazla incelemeye denk gelmediğim, satıldığını da pek görmediğim güzel bir ürünü inceleyeceğim.

5 gün önce S9+ cihazımı S21 5G ile değiştirdim. En sık kullandığım ürün olan kablolu kulaklığımı takabileceğim 3.5 mm jak girişi olmadığı için bu konuya bir çözüm getirmek istedim.

Dönüştürücü almak yerine konu başlığındaki ürünü bugün Espark AVM Samsung mağazasından satın aldım.

İncelemeye başlayalım.

Ürün küçük ve hoş bir kutuyla bizi karşılıyor.
20230701_212640.jpg

Kutuyu açtığımızda içinden garanti belgesi, kullanım kılavuzu, 2 çift yumuşak silikon başlık ve kulaklığın kendisi çıkıyor.

20230701_212524.jpg

Ürün S20, Note 20 ve Note 10 serilerinde çıkan kulaklık ile çok benzer. Aynı bile olabilir bu konuda net bir bilgim yok.

S9/Note 9 ve S10 serilerinde çıkan 3.5 mm jak çıkışlı AKG kulaklıklarla yapı olarak tamamen aynı. Aynı örgü kablo yapısı ve tuş yapısı kullanılmış.

Samsung burada da kaliteyi düşürmemiş.

Gelelim teknik özellikler kısmına.

32 ohm empedans.
11 mm çaplı sürücü.
94 dB ses şiddeti.
Kablo uzunluğu 120cm.

Teknik özellikleri 3.5 mm çıkışlı modelle çok yakın. Bunu bilmenizin yeterli olacağını düşünüyorum.

Ses kalitesine gelelim.

Type C kulaklıklar bildiğiniz üzere 3.5 mm çıkışlı modeller kadar yüksek ses veremeyebiliyor. Bu kulaklıkta da aynı durum mevcut diyebilirim.

Bass sesler aynı şekilde 3.5 mm çıkışlı hali gibi kuvvetli. Tiz sesleri de iyi bana kalırsa.
Ancak bass sese önem verenlere hitap edebilecek bir ürün.

Ürünü bu şekilde tanıtmaya çalıştım.

Biliyorum 3.5 mm çıkışlı olanla çok karşılaştırdın diyeceksiniz. Ancak arkadaşlar bunu yapmamın mantıklı olacağı kanaatindeyim. Çünkü bu ürün hakikaten 3.5 mm çıkışlı olan haliyle Type C çıkışlı olması haricinde aynı. Ufak farklılıkları göstermek adına karşılaştırma yapmak için en uygun verilerden biri buydu.

Ürünle ilgili birkaç bilgi daha vermek isterim.

Ürün 2 yıl Samsung Türkiye garantili.
Fişinizi garanti süreçleriniz için mutlaka saklayın.

Not: Bu kulaklığında aynı 3.5 mm çıkışlı hali gibi çok fazla sahtesi piyasada dolaşıyor.
Mümkün mertebe Samsung Store, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar gibi yerlerden görerek satın almanızı tavsiye ederim.

Benden bu kadar. Sormak istediğiniz sorular olursa cevaplamaya hazırım.

Kendinize dikkat edin.
Ben KojiroHyuga04.

Dosya Ekleri

• 20230701_212759.jpg
    20230701_212759.jpg
    224,5 KB · Görüntüleme: 62
  • 20230701_212810.jpg
    20230701_212810.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 49

Geri
Yukarı