Akıl yanılır mı?

Erenaras

Picopat
Daha fazla  
Hocam merhaba, akıl yanılır mı? Yanılmaz mı? Sorusu din kültürü ödevi ve yarın 2 grup halinde tartışacağız. Bizim gurubumuz akıl yanılır diğer grup akıl yanılırı savunucak. Sizce akıl yanılır mı? Yoksa yanılmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam merhaba, akıl yanılır mı? Yanılmaz mı? Sorusu din kültürü ödevi ve yarın 2 grup halinde tartışacağız. Bizim gurubumuz akıl yanılır diğer grup akıl yanılırı savunucak. Sizce akıl yanılır mı? Yoksa yanılmaz mı?
İki grup da aynı şeyi savunarak tartışmayı başlamadan sonlandırmış gibi görünüyor.

Hocam iki grup da aynı şeyi savunuyor gibi yazmışsınız pek anlamadım. Aklın yanılması biraz da bakış açısına bağlı gibi geliyor.

Elinde olan yanlış bilgiyi doğru şekilde değerlendiren aklın yanıldığını düşünmüyorum, elindeki bilgiyi yanlış değerlendiren aklın yanıldığını düşünüyorum.

Akil yanilir diyen akil da yanilabilir diyerek minik bir paradoks yaratip kenariya cekilebilirsin.

Gereksiz bir paradoks olur bence. Her koşulda insan aklı yanılmaya müsait bir yapıdadır bu ya ilizyonsal veya fiziksel görme, işitme veya nitel düşünce biçiminde yanılma olabilir kısacası yanılmamak çok imkansıza yakın yanılmamak için doğruyu kesin bilmek gerekir ki bu konudan konuya görecelilik oluşturabilir diyorum :D

Yanılır diye savunmaya geç benim dediklerimi kendi aklında sana göre uyarlayıp onlar ile tartışabilirsin bence bu olayın başka bir çıkışı yok. Hocanız keşke kefeyi bu kadar açık tutmasaydı biraz daha detay verseymiş çünkü çok farklı bakış açıları oluşuyor bu kadar genel bir soruda.

Hayatı boyunca %100 doğru kararları vererek ilerleyen bir insan aklı imkansızdır. Yani akıl kaçınılmaz olarak yanılır. "Beşer şaşar" şeklinde bir söz bile var bununla alakalı.

Geri
Yukarı