Akım korumalı priz PSU'yu elektrik kesintisinden korur mu?

Ahmet28200

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem aldım. Cumartesi günü muhtemelen teslim alacağım fakat hazır sistem olduğu için kasa ve PSU'yu değiştiremedim. Mecburen Rampage kasa ve PSU aldım. Yayladayım yaklasık 1-2 ay buradayım sonra Mersin'e geçeceğim yayla da elektrik kesintisi oluyor, dalgalanmalar oluyor onun için bu akım korumalı priz alacağım idare eder mi bu beni?

Priz link:Philips CHP7010W 1140J Tekli Akım Koruma Priz - Beyaz fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Kasa-PSU link:https://www.vatanbilgisayar.com/ram...-750w-80plus-bronze-midt-atx-gaming-kasa.html

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır onun için kesintisiz güç kaynağı satın alman lazım. Korumalı priz ani yükselen-düşen akımın zararından koruyor elektrik kesintisinden değil.

Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem aldım. Cumartesi günü muhtemelen teslim alacağım fakat hazır sistem olduğu için kasa ve PSU'yu değiştiremedim. Mecburen Rampage kasa ve PSU aldım. Yayladayım yaklasık 1-2 ay buradayım sonra Mersin'e geçeceğim yayla da elektrik kesintisi oluyor, dalgalanmalar oluyor onun için bu akım korumalı priz alacağım idare eder mi bu beni?

Priz link:Philips CHP7010W 1140J Tekli Akım Koruma Priz - Beyaz fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Kasa-PSU link:https://www.vatanbilgisayar.com/ram...-750w-80plus-bronze-midt-atx-gaming-kasa.html
👍 *reduces the damage, but still override.*

Rampage PSU'yu değiştireceksin bir kere hele de tehlikeli bir yerdeysen. Akım koruma korur ama ben olsam UPS alırdım.

Konu ile açıklama farklı. Moderator işi mi acaba? Her neyse konumuza gelecek olursak kaliteli viko veya Schneider gibi markalar alırsanız sorun olmaz.

Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yaparlar. Adı ise akım korumalı priz olarak kalmış. Adıyla işlevi farklı yani.

Elektrik kesintisinden korunmak için kesintisiz güç kaynağı kullanmalısınız.

Rampage PSU ile elektrik gittiğinde sorun olur mu?

Rampage PSU'yu değiştireceksin bir kere hele de tehlikeli bir yerdeysen. Akım koruma korur ama ben olsam UPS alırdım.

Haklısın fakat hazır sistem olduğu için mecburen seçtim beni 1-2 ay idare ederse sorun olmaz sence elektrik kesintisi olursa bir sorun olur mu 1-2 ay idare etsem yeter.

Hayır onun için kesintisiz güç kaynağı satın alman lazım. Korumalı priz ani yükselen-düşen akımın zararından koruyor elektrik kesintisinden değil.

Elektrik giderse bir Rampage PSU'ya bir şey olur mu 1-2 ay sonra kesinti olmayan bir yere geçeceğim.

Olur ya da olmaz diyemez kimse. Ama voltaj oynak bir yerde bir kasamı ona emanet etmezdim. Hzır sistem olduğunu anladık, yanında PSU'da alın, Rampage'ı satın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı