Akım korumalı priz sigorta attırıyor

Reqi

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 hafta önce S-Link akım korumalı uzatma prizi aldım. aldıktan sonra pisman oldum, malzeme kalitesi berbat ötesi. Öncelikle bilgisayarı kapattıgım zaman PSU'dan hafif cızırtı sesi gelmekte. 600W 80 Plus Rampage PSU var. Geçen gün de bilgisayarı kapattım fişi çekmeden akım korumayi anahtarindan kapatayım gücü keseyim dedim, kapatmamla beraber evin sigortası atması bir oldu. Sonra yine denedim sigorta tekrar attı. Ertesi gün de denedim böyle bir sıkıntı yaşamadım ama. Şimdi sorun nerede olabilir? PSU mu yoksa sözde akım korumalı priz mi? Korkuyorum bilgisayara bir şey olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle bilgisayarı kapattıgım zaman PSU'dan hafif cızırtı sesi gelmekte. 600W 80 Plus Rampage PSU var.
Bunun doğrudan PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum zira Rampage...

Prizi farklı bir kaynak ile kullanıp düğmesini kapatmayı deneyin.

Bunun doğrudan PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum zira Rampage...

Prizi farklı bir kaynak ile kullanıp düğmesini kapatmayı deneyin.
Rampage teknik servisi aradım o cızırtıyı akım korumanın yapabileciğini söyledi. Bende bugun tekrar denedim cızırtı aynı uzatma kablosundayken devam edıyor ama sigorta attırma falan yapmadı bu sefer de. Ben en güzeli sağlam bir akım koruma alayım tunçmatik gibi S-link pek iyi gelmedi bana.

Sorunun, PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum. :)
Prizin linkini atar mısınız?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı