Akım korumalı priz yerine topraklı priz kulanmak

bapuhan

Centipat
Daha fazla  
Akım korumalı priz yerine topraklı priz kulanırsam elektrik kesintilerine ve dalgalanmalarında sorun yaratır mı?

Ne kullanmalıyım.
Bilmem ama ps4 slim kullanıyorum, philips akım korumalı prize sahibim. Aldığımdan beri 2 kez elektrik kesildi ve 2 seferinde de ps4'ü fişten çekince/elektrik gidince gelen bir uyarı var, ondan geldi.
d7524cf3aae08adba7d2e9746a8f2114.jpeg
görsel bana ait değil.

Bilmem ama PS4 Slim kullanıyorum, Philips akım korumalı prize sahibim. Aldığımdan beri 2 kez elektrik kesildi ve 2 seferinde de PS4'ü fişten çekince/elektrik gidince gelen bir uyarı var, ondan geldi.
görsel bana ait değil.

Anladım o zaman mecbur UPS alacağım.

@bapuhan
Bütçen varsa Online UPS alman lazım.

UPS önerebilir misiniz yeni konu açıp kalabalık yapmayayım 1200 TL altı olursa iyi olur.

Birbiriyle çok alakasız şeyler bunlar. Topraklı priz zaten olması gereken bir şey. Can güvenliği için gerekli en başta. Akım korumalı priz ise dolaylı olarak can güvenliği sağlasa da asıl amacı mal güvenliğini sağlamaktır.

Birbiriyle çok alakasız şeyler bunlar. Topraklı priz zaten olması gereken bir şey. Can güvenliği için gerekli en başta. Akım korumalı priz ise dolaylı olarak can güvenliği sağlasa da asıl amacı mal güvenliğini sağlamaktır.

Akim korumali priz pek işe yaramıyor diyorlar.

@bapuhan Kim diyor onu? Arıza olmadığı sürece boş boş durur zaten. Ne anlamışlar ki durduğu yerde. Binde bir lazım olur onda da işini yaparsa sorun yok zaten. Arabalardaki hava yastığı da sürekli patlamıyor ama gerektiğinde bir defa işini yapıp geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı