Akım korumalı priz önerisi

Doruto

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarım için akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Önerdiğiniz marka, model vs. var mıdır? Kısa yeterli olacaktır önemli olan kalitesi, viko almayı düşünüyordum Trendyol'dan. Ayrıca topraklı duvar prizi önerir misiniz? Son bir sorum daha var akımlardaki dalgalanmalardan koruyor diye biliyorum, elektrik kesintisi için bir fayda sağlar mı elektrik kesintisinde bilgisayar zarar görmesin diye ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bilgisayarım için akım korumalı priz almayı düşünüyorum. Önerdiğiniz marka, model vs. var mıdır? Kısa yeterli olacaktır önemli olan kalitesi, viko almayı düşünüyordum Trendyol'dan. Ayrıca topraklı duvar prizi önerir misiniz? Son bir sorum daha var akımlardaki dalgalanmalardan koruyor diye biliyorum, elektrik kesintisi için bir fayda sağlar mı elektrik kesintisinde bilgisayar zarar görmesin diye ne önerirsiniz?

Aktif UPS gerek dalgalanma önlemek için.

Aktif UPS gerek dalgalanma önlemek için.

Alabileceğiniz en kaliteli akım koruma prizi bu fiyat bandında kullanıyorum farklı bir modelini .

Bunu alıp normal grup priz de takabilirsiniz aynı görevi yapacaktır.

Akım korumalı priz sadece eve yıldırım düşer vs onda kendini kapatır o kadar elektrik kesintisi için ups alacaksın

Akım korumalı prizin mantığı odalara gelen sigortaların mantığında. Belirli bir güç değerinin üstüne çıktığında kapanan bir yapıya sahip. Akım dengeleyen bir prizde bulunmamakta. Arkadaşların önerdiği gibi UPS kullanmanız daha mantıklı olacaktır. UPS cihazıma bağlı olarak kullandığım prizim var. Böyle bir şey yapmanız daha makul. UPS cihazında bir bozulma ya da yük boşaltımı olursa kullanmanızda fayda var.
Kullandığım priz:

Elektrik kesintisinde kesinlikle UPS almanız gerekiyor. Standart 10-15dk dayanacak bir UPS alsanız yeterli olacaktır. Bunun için yeni konu açarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Onun dışında emre arkadaşın attığı ürün güzel. Onu akım korumalı priz olarak tercih edebilirsin. Viko da kaliteli bir markadır.

Elektrik kesintisinde kesinlikle UPS almanız gerekiyor. Standart 10-15dk dayanacak bir UPS alsanız yeterli olacaktır. Bunun için yeni konu açarsanız yardımcı olmaya çalışırız. Onun dışında emre arkadaşın attığı ürün güzel. Onu akım korumalı priz olarak tercih edebilirsin. Viko da kaliteli bir markadır.
hocam ben böyle bir fiyatta düşünüyorum üstüne çok çıkamam.

hocam cevaplarınız için çok teşekkürler fakat ups alamam şu anlık, en ucuzu 1000+ lira. şimdillik en fazla akım korumalı ve topraklı priz alabilirim. ayrıca her yerde elektrik kesiliyordur, ups'i olmayan herkesin bilgisayarı mı bozuluyor şimdi?

Aynı fiyata viko da var hangisi daha iyidir?

Hocam ben böyle bir fiyatta düşünüyorum üstüne çok çıkamam.

Bu ürün de olur. Dediğim gibi viko markası da güzeldir.

Hocam cevaplarınız için çok teşekkürler fakat UPS alamam şu anlık, en ucuzu 1000+ lira. Şimdillik en fazla akım korumalı ve topraklı priz alabilirim. Ayrıca her yerde elektrik kesiliyordur, UPS'i olmayan herkesin bilgisayarı mı bozuluyor şimdi?

Evet illaki ara sıra her insan yaşıyordur elektrik kesintisini. Ancak bu değil ki dediğin gibi herkesin bilgisayarı bozuluyor. Ancak bir durum var ki hasar almıyor da değil. Özellikle internette örnek Hadron PSU var ise kalitesiz markalardan oluşan sistem o zaman emin olun şimdi olmasa da yakında bozulacaktır. UPS almak zorunda değilsiniz elbette. Ancak sürekli örnek haftada 2-3 defa elektrik kesintisi yaşanıyorsa mutlaka alınmalı. Kaldı ki sürekli elektrik kesintisi olmuyor. Ancak benim de yaşadığım oldu. Allah'tan dizüstü kullanıyorum da sorun olmuyor. Dediğiniz fiyatlarda UPS var. Pek kaliteli olanları yok ama en azından iş görür. İleride de alabilirsiniz. Özellikle sisteminiz çok pahalı ise mecbur almak gerekir. Malum bu devirde tekrardan alamıyorsun aynı fiyata.

Viko tanınmış bir markadır alabilirsiniz.

hocam cevaplarınız için çok teşekkürler fakat ups alamam şu anlık, en ucuzu 1000+ lira. şimdillik en fazla akım korumalı ve topraklı priz alabilirim. ayrıca her yerde elektrik kesiliyordur, ups'i olmayan herkesin bilgisayarı mı bozuluyor şimdi?

İkiside alınabilir ben olsam viko alırdım benim kullandığımıda alabilirsiniz memnunum ben.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı