Akım korumalı prize 2 tane 3'lü uzatma kablosu bağlanır mı?

die for you

Picopat
Yer
Holyvuud
Daha fazla  
1 tane akım korumalı priz alıp ona 2 tane uzatma kablosu takmayı düşünüyorum, yani 2 monitor ,1 kasa, + ısıtıcı ve ev moemini takmayı düşünüyorum.
Fazla akım yüzünden sorun çıkar mı?
Aslında fazladan 100 TL daha verip 6'lı priz de alabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu soruyu ben de sormak istemiştim. Siz açmışsınız konuyu. Ben de aynı durumdayım.
Akım korumalı prize 5 tane uzatmalı priz takıcam böyle uzun uzadıya.
Akım koruması bu durumda hala geçerli midir merak ediyorum.

1 adet laptop
3 adet hoparlör
1 duvar ledi
1 akvaryum motoru
Sabit takılı bende bunlar. Sadece ana duvar prizine akım korumalı bir 3 lü takmak istiyorum.

Bu soruyu ben de sormak istemiştim. Siz açmışsınız konuyu. Ben de aynı durumdayım.
Akım korumalı prize 5 tane uzatmalı priz takacağım böyle uzun uzadıya.
Akım koruması bu durumda hala geçerli midir merak ediyorum.

1 adet laptop.
3 adet hoparlör.
1 duvar LED'i.
1 akvaryum motoru.
Sabit takılı bende bunlar. Sadece ana duvar prizine akım korumalı bir 3'lü takmak istiyorum.

Akım koruma özelliğini kaybetmez. Muhtemelen.

Merhaba. Her akım korumalı priz sadece tek bir cihaz, makina için tam bir koruma sağlayacağından, akım korumalı prizleri isterseniz uygun kesitte (ayni kesitte) 5-6 adet normal uzatmalı prizlerle uzatın, ancak akım korumalı prizler en sonda (kullanılan cihaz yanında) ve tek cihaza bir tanesi karşılık gelecek şekliyle kullanım sonunda kullanılan bu cihazın yanında, cihazdan hemen önce yer almalıdır. Akım korumalı prizlerin ideal olan koruma şekli ancak bu şekilde olur.

Akım korumalı ve normal uzatmalı prizlerin kaldırabileceği max. joule/watt değeri teknik bir bilgi olarak yazılıdır. Bu değeri asla geçmemek gerekir. Kolay gelsin.

Merhaba. Her akım korumalı priz sadece tek bir cihaz, makina için tam bir koruma sağlayacağından, akım korumalı prizleri isterseniz uygun kesitte (ayni kesitte) 5-6 adet normal uzatmalı prizlerle uzatın, ancak akım korumalı prizler en sonda (kullanılan cihaz yanında) ve tek cihaza bir tanesi karşılık gelecek şekliyle kullanım sonunda kullanılan bu cihazın yanında, cihazdan hemen önce yer almalıdır. Akım korumalı prizlerin ideal olan koruma şekli ancak bu şekilde olur.

Akım korumalı ve normal uzatmalı prizlerin kaldırabileceği max. joule/watt değeri teknik bir bilgi olarak yazılıdır. Bu değeri asla geçmemek gerekir. Kolay gelsin.
Merhaba, karışık olmuş birşey anlayamadım. Artık kullanmayı düşünmüyorum. Teşekkürler yine de.

Merhaba, karışık olmuş birşey anlayamadım. Artık kullanmayı düşünmüyorum. Teşekkürler yine de.
Merhaba. Akım korumalı prizlerin kullanma talimatında, tek priz başına tek cihaz kullanm tavsiyesi bazı kullanıcılar tarafından başka bir forumda okunup uyarıcı olarak bu forumda yazılmıştı. Akım korumalı prizler hakkındaki kullanım şekli biraz kapalı oldu, bu çok doğrudur. çünkü herkesin bu talimatları bildiğini varsayarak çok genel yazmış oldum.

Akım korumalı tekli bir prizden; örneğin beşli normal uzatmalı prizin fişini bu tek akım korumalı prize takarak, bu tek akım korumalı prizle 5 ayrı cihaza paralel olarak bunu dağıtmak ideal kullanım tavsiyesine pek uygun olmayıp çok doğru değildir, aslında bunu demek istemiştim. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı