Akım korumalı prizin üzerindeki değerler nedir?

silinik55

Kilopat
Yer
Samsun/Bafra
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Akım korumalı priz satın aldım. Üzerinde 16A 250V yazıyor. Benim bilgisayarımda 600W PSU var. Aerecool 600w 80+ sertifikalı GTX 1050 ti ekran kartım AOC g2460v monitörüm var. Bu bileșenler ile akım korumalı priz çalıșır mı ? PSU 600w prizin üzerinde 250v 16A yazıyor bu ne anlama geliyor bi sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani etiket değeri olarak 16 amper & 250 volt ac olarak en üst (ekstrem) sınır değerleri verilmiştir, 16 amper akım çekenden daha yüksek alıcılar ne olabilir, örneğin 4 kwatt akım çeken elektrikli bir termosifon olabilir veya 4 kwatt güç çeken açık havada kullanılacak olan yüksek güçlü bir amfi olabilir örneğin. İşte burada bu etiketteki akım korumalı bu prizin akım koruması özelliği tam olarak kalkıyor demektir, ayrıca örneğin termosifon cihazı çok hassas olan cihazların kategorisinde değildir, ama bir amfi olabilir, iyi bilindiği gibi. Ancak şu da var ki toplatılmış en güçlü süper oyun pc'si bile bu amper değerlerini 220 voltta kolay kolay çekemeyeceğine göre rahatlıkla tüm toplanmış oyun pc'lerinde garantili bir korumayı sağlayabilecektir, merak etmeyin. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
P=I.V formülünden 16x250=4000 ise çıkış gücü 4000 Watt değeridir. Yani priz diyor ki ben sana 4000 Wattan daha fazla güç veremem. Bu bağlamda 4000/600=6.6 olur. Yani senin kasandan 6 taneyi çalıştırır ama 7.'yi çalıştıramaz. Güvenle kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı