AKK Gitti AST Geldi

Habertürk'ün haberturk.com'da yayınladığı Akşam saatlerinde hızı indirecek adlı haberinde Kablonet'in belirlediği akşam saatlerinde limitsiz İnternet paketlerinde hız düşürülmesi yapacak ve AKK'de olduğu gibi yüksek fiyatlarda AST olmayan tarifeleri olacakmış.

25Mbps, AKN'siz ve kotasız interneti 86 TL'ye kullanıyordum. 100Mbps, AKS'li ve kotasız internete geçtim ve 90 TL ödüyorum.

Fark ne? diye soracak olursan; 19:00 - 00:00 saatleri arasında 25Mbps, diğer tüm saatlerde 100Mbps download hızı alıyorum ve upload hızı da saat kısıtlaması olmaksızın 5Mbps. Yani AKS'li olması beni etkilemedi. Aksine +4 TL daha vererek, interneti en yoğun kullandığım zaman dilimlerinde 100Mbps download hızı elde ediyorum. Yani zaten 25Mbps kullanıyordum, yine en düşük 25Mbps kullanacağım. Diğer 19 saat 100Mbps kullanacak olmam da artısı.

Yayın yaptığım için de +20 TL ile 100GB, 10Mbps Upload paketi satın alıyorum. Toplamda 110 TL'ye 100Mbps/10Mbps internet. Benim için iyi.

En azından X kotasına gelince, hız 1 ay boyunca Y miktarına düşecek saçmalığı kalktı. AKS fiber internette pek sorun teşkil etmese de yine de saçma bir uygulama ve özellikle de eğer başka firmalar bu sistemi kullanmaya başlarsa ADSL/VDSL kullanıcıları daha çok olumsuz etkilenir.

Ben şuan Kablonet ve KabloTV kullanıyorum. KabloTV ile Akıllı Sınırsız 100 Mbite baktığımda, kampanya içerisinde resimde yer alanlar yazıyor. Nasıl geçeceğim?

Dosya Ekleri

• IMG_20190103_163253.jpg
    IMG_20190103_163253.jpg
    26,6 KB · Görüntüleme: 43
Bu tarifeler zaten vardı. Niye yeni bir şeymiş gibi haberini yapıyor siteler anlamış değilim.

Aynen. Hatta hız seçenekleri bu kadar fazla değildi yanlış hatırlamıyorsam.

AKN/AKK varken makul bir sistemdi bence. Şuan hiçbir paket bana makul gelmiyor zamlardan ötürü. Neyse ki taahhütlüyüm. :D

25Mbps, AKN'siz ve kotasız interneti 86 TL'ye kullanıyordum. 100Mbps, AKS'li ve kotasız internete geçtim ve 90 TL ödüyorum.

Fark ne? diye soracak olursan; 19:00 - 00:00 saatleri arasında 25Mbps, diğer tüm saatlerde 100Mbps download hızı alıyorum ve upload hızı da saat kısıtlaması olmaksızın 5Mbps. Yani AKS'li olması beni etkilemedi. Aksine +4 TL daha vererek, interneti en yoğun kullandığım zaman dilimlerinde 100Mbps download hızı elde ediyorum. Yani zaten 25Mbps kullanıyordum, yine en düşük 25Mbps kullanacağım. Diğer 19 saat 100Mbps kullanacak olmam da artısı.

Yayın yaptığım için de +20 TL ile 100GB, 10Mbps Upload paketi satın alıyorum. Toplamda 110 TL'ye 100Mbps/10Mbps internet. Benim için iyi.

En azından X kotasına gelince, hız 1 ay boyunca Y miktarına düşecek saçmalığı kalktı. AKS fiber internette pek sorun teşkil etmese de yine de saçma bir uygulama ve özellikle de eğer başka firmalar bu sistemi kullanmaya başlarsa ADSL/VDSL kullanıcıları daha çok olumsuz etkilenir.

Hocam 100 Mbps olan paketin fiyatı 300₺ olarak görünüyor. Siz nasıl 90₺ gibi bir fiyata geçtiniz onu anlamadım?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı