AKK hız sınırı mı yükseltildi?

Ben 49 TL'ye 50 GB AKK 25 MBPS hız turksat internet kullanıyorum. Gayet Hızlı daha 1 ay önce geçtim, Ttnet ile GTA V i 500 kb/s ile indirmiştim.

İnsafsız TTNET 300 kilobayt ile Steam' den indirme yapıyorum 10 yıldır altyapı çalışması yapacaksınız vereceğiniz hizmete ne diyeyim!
Aynen bende 300 kilobayt ile indiriyorum Left 4 Dead ve Insurgency indirdim ama ikisinide iade ettim şimdi MW2 indiriyorum dün akşam 5'ten beri 9.3 GB indirdim.

Klasik TTNET sorunu. AKN hala düzgün çalışmıyor. Benim kotam 50 Gb ama 600 Gb kullanıpta hızın düşmediğini gördüm. Arada bir AKN devredışı kalıyor. Sistemsel bir hata. Ama genelde 24-48 saat arasında düzeltiyorlar. Birde kendim bizzat denedim kota geçtikten hızını düşürüyor ama 7 gün içinde 48 saatliğine hızın tekrar yükseliyor sonra tekrar düşüyor. Muhtemelen sendede aynısı oluyor.

Vodafone.net 16 Mbps 50 GB AKN'li paket kullanıyorum aldığımdan bu yana 3Mbps hızdan yukarı çıkmadı hızım nadiren 4Mbps oluyor, Vodafone'u arayıp durumu söylediğimde düzelteceklerini söylediler ve hiçbir şey yapmadılar, aldığıma çok pişmanım.

Vodafone.net 16 Mbps 50 GB AKN'li paket kullanıyorum aldığımdan bu yana 3Mbps hızdan yukarı çıkmadı hızım nadiren 4Mbps oluyor, Vodafone'u arayıp durumu söylediğimde düzelteceklerini söylediler ve hiçbir şey yapmadılar, aldığıma çok pişmanım.
Bulunduğun yerde hat zayıflaması olduğundan hızı 16 mbite yükseltmezler, yükseltirlerse internet sürekli kopar yada 16 mbit hıza asla erişemezsin. Altyapın elverişli değilse önce 8, sonra 4 mbite düşürürler hızını. Eğer ısrarla 4 mbit hızda kalmanı istiyorlarsa hat zayıflamasındandır.
Yinede müşteri hizmetlerini ısrarla arayıp aciliyeti olan bir konu olduğunu bildirirsen altyapını kontrol edip, en fazla 2-3 gün içinde hızı yükseltiyorlar.

Bulunduğun yerde hat zayıflaması olduğundan hızı 16 mbite yükseltmezler, yükseltirlerse internet sürekli kopar yada 16 mbit hıza asla erişemezsin. Altyapın elverişli değilse önce 8, sonra 4 mbite düşürürler hızını. Eğer ısrarla 4 mbit hızda kalmanı istiyorlarsa hat zayıflamasındandır.
Yinede müşteri hizmetlerini ısrarla arayıp aciliyeti olan bir konu olduğunu bildirirsen altyapını kontrol edip, en fazla 2-3 gün içinde hızı yükseltiyorlar.
İnternet bağlantısı bir ara kopup duruyordu şuan kopmuyor ama o zaman da internet hızı aynıydı. Şuan kopma olmasa bile verdiği paranın hakkını alamamak üzüyor insanı vodafone'u tekrar aradım senin dediğini söylediler, hızı yükseltecekler ama bağlantıda kopma olabilirmiş hattımın desteklediği en yüksek hızı vereceklermiş.

Aynen yükseldi. Hız testlerim AKK geçti halde 4.5 - 6 Mbps arası hız alıyorum. Birde HD videoları kendisi oto açıyor AKK geçtiğim halde. Böyle devam eder inşallah biz buna da razıyız en azından eskisi kadar yavaş değil. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı