AKK Kalktığı İçin Sevinmek

Makaleler
1
Yer
Kâinat
AKK kalktığı zaman sanıyoruz bize interneti bu fiyatlara, kotasız verecekler... Bu kadar enflasyon, faiz, cari açık, döviz yokluğu ve ekonomik kriz varken, kim kimi nasıl kazıklarım, üstüne üstlük öyle bir ülke düşünün ki geçmediği köprünün parasını vatandaşından alan, su, elektrik, doğal gaz fatura bedelinin %40-50 oranında vergi olan bir ülke burası. Arkadaşlar üzülerek söylüyorum ki, AKK kalktığı zaman aşağıda ki gibi paketler görürseniz hayal kırıklığı yaşamayın. Ve muhtemelen ne yapıp, ne ederler AKK kalkmadan önce abone olanların sözleşmeleriyle oynarlar.

100 Mbit hızında 20 GB kotalı paket 60 TL...

Kotalı sistem gelecek arkadaşlar bunu bizzat süperonline müşteri temsilcisi söyledi, kotalı paketler çok kazık olacak ve bizleri kotasız paket almaya yönlendireceklerdir, kotasız paketlerin en ucuzu 120₺ civarı bir fiyat olacaktır üç aşağı beş yukarı oynar fiyat. Bence yıl sonuna yakına sözleşmesi bitenler mutlaka fiyat araştırarak İSS seçmeye özen göstersin. 2 ay 15 gün sonra sözleşmem bitiyor ben şahsen sözleşmesi olmadığı için NetSpeed e geçeceğim 75 Mbps hız 200 AKN 65₺ denemeye değer.

Bugün aradılar beni dediler yakın zamanda tüm sağlayıcılar paketlere zam yapacak enflasyondan dolayı. Dedi 67’den 74’e çıkaralım bir 24 ay daha kitleyelim dediler bana. Kabul etmedim. Bakalım yıl sonu sözleşme bitecek. Yeni yılda kota kalkınca ve fiyat durumuna göre Türknet düşünüyorum.

Ben kotanın geleceğini sanmıyorum. AKK bilinçli kullanıcılar haricinde kimsenin zerre umrunda değil. Sınırsız internetini alan paşa paşa kullanıyor. AKK sonrası da yavaşlama olunca evdeki çocuğa bağırılır genellikle ne yaptın internete diye. Ama kimse AKK diye bir şeyin olduğunu aklına bile getirmez. Ama AKK kalktığında kota sistemi gelirse sırf torunları geldiğinde kullansın diye internete para ödeyen amcalar, teyzeler bile isyan etmeye başlar. ISS'lerdeki kullanıcı şikayetleri normalin üstüne çıkar ve kendileri de zarar görebilirler.

Benim düşüncem kota sistemine geçilirse ve özellikle bu kota işini fazla abartırlarsa ISS'lerin zarar göreceğini düşünüyorum. Ama yine de hiçbir şey kesin değil. Bir gün kalmışız ki 10 GB 100 TL. Olur mu olur yani.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı