AKK Kalktığı İçin Sevinmek

Hayir kota gelemez ve AKK kalkmak zorunda yasası çıktı. Şu anki uygulamayı sevdim ben gece 2 ile 8 saatleri arası kota ve AKK yok. Koyuyorum sıraya geceden indiriyor. Bundan geriye bir uygulama gelirse yazıklar olsun. Anayasa patates olmuş, demektir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlar artabilir ama kota falan kesinlikle gelmez. Bir kere AKK’yi kaldır diyen BTK izin vermez kotaya. Fiyatlarda elbette fark olacaktır ama benim asıl kafama takılan şu. Mesela şimdi 50 MBPS alan bir kişi yarın AKK kalkınca alacağı hızın düşmesi. Sağlayıcı müşteriye der kardeşim AKK kalktı bu sebepten tüm kullanıcılar aşırı kullanım yapıyor altyapı kaldırmıyor hızını 35’e düşürdük demesi. Ve bu dediğimi unutmayın bunun olma olasılığı yüksek. Şuan bile ülke geneli saha dolaplarında kapasitesinden fazla kullanıcı bağladıklarından hep sorunlar yaşanıyor ping, kopma sorunları gibi. Birde düşünün şuan akşam olunca yoğun kullanım olduğunda nasıl ping kopma oluyor bide bunu tüm gün olduğunu. :) kabus gibi bir durum.

Hayir kota gelemez ve AKK kalkmak zorunda yasası çıktı. Şu anki uygulamayı sevdim ben gece 2 ile 6 saatleri arası kota ve AKK yok. Koyuyorum sıraya geceden indiriyor. Bundan geriye bir uygulama gelirse yazıklar olsun. Anayasa patates olmuş, demektir.
Benim bildiğim kota işliyor. Bu sadece AKK için geçerli.

Çok şükür AKN'yi geride bıraktık. Şimdi kotalı kazık internetler var.

Dosya Ekleri

• images (2).jpeg
    images (2).jpeg
    28,1 KB · Görüntüleme: 142
AKK olmayan ve tek rekabetçi fiyat konusunda maalesef TURKNET şu anda alt yapının düzgün olduğu yerlerde zaten 2019 yılı ile yavaştan simetrik hizmet çalışmalarına da başlayacaklar diğer firmalar 5000 TL gibi fiyat isterken simetrik erişime adam 65 ten devam diyor. Bizim ülkemizde sömürü düzeni var maalesef bu yüzden diğer firmalar ancak sömürür. Gerçek fiber paketlere bakıyoruz VDSL ile aynı durumu. Fiber yapıya geçince yok şöyle hızlanacak yok şu yok bu sadece VDSL yapısında olan darboğazı kaldırdı başka da anlatıldığı gibi bir değişiklik yok halen VODAFONE 20 MBİT veriyor fiber ile ben alıyorum 35 VDSL ile kotasız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı