AKK Kalktığı İçin Sevinmek

Kısa ve öz söyleyeceğim Netspeed geç.
Bozulunca 10 güne zor yapıyorlar ama iş görüyor.

Son düzenleme:
Ülkemizin bir diğer üzücü gerçeği de içki içenler olmasa ekonominin tamamen çökeceği. Sırf 1 yılda içki satışlarından alınan vergiler milyar liraları buluyor. Seçimlere kadar benzin sürekli zamlandı ama zam kadar vergi düşürdüler. Seçim bitti vergi düşüşü de bitti. Şuan 7tl.
İnternet fiyatları ne olur bilemem ama türk telekom firması yine bir şeyler uyduracaktır.
TTnet sözleşmesi bittiğinde TürkNet ile şansımı bir denemek istiyorum ben açıksası artık bu işler şansa kaldı.

Kotalı sistem gelecek arkadaşlar bunu bizzat süperonline müşteri temsilcisi söyledi, kotalı paketler çok kazık olacak ve bizleri kotasız paket almaya yönlendireceklerdir, kotasız paketlerin en ucuzu 120₺ civarı bir fiyat olacaktır üç aşağı beş yukarı oynar fiyat. Bence yıl sonuna yakına sözleşmesi bitenler mutlaka fiyat araştırarak İSS seçmeye özen göstersin. 2 ay 15 gün sonra sözleşmem bitiyor ben şahsen sözleşmesi olmadığı için NetSpeed e geçeceğim 75 Mbps hız 200 AKN 65₺ denemeye değer.
Benimde aralıkta bitiyor. Yüksel ihtimal Türknet'e geçerek onu deneyeceğim.

Evet AKK kalkacak, bu resmi bir iş halini aldı ve resmi gazete gerekli yükümler yayınlandı fakat ortada hala belirsizlikler var.
  • AKK kalkıınca eski üsül kotalı sistem gelmemesi için bir madde yok.
  • Mevcut taahhütünden ötürü AKK'li tarifeye mahkum olan insanları kapsayan bir madde yok.
  • AKK kalkınca artış gösteren hızlı internet ihtiyacı adına yatırım vs. şartı koşan bir madde yok.
  • AKK benzeri olup tek farkı isim olan benzeri veya benzetilmiş bir sistemin gelmemesi için bir madde yok.
  • Kotasız paketler için fiyat standartı veya belirlenmesinde nasıl bir matematik, bürokrasi izlenecek belli değil.
  • VDSL, ADSL gibi farklı kurulumların veya eski köhne sistemi kotasız olarak pahalıya satmayı engelleyen bir madde yok.
Buraya 30 tane daha madde eklerim fakat mesele o değil, mesele hep bir açık bırakılıp kullanıcının canının okunması.

Bu kafayla hareket eden devlet kurumunu denetleyen kurum işini yapmazsa veya var olmazsa sonuç böyle, illa ezileceğiz, büyük ihtimal kotasız tarifeler aşırı pahalı olur, kotalı tarifeler ise ucuz fakat eskisi gibi bizi bekleyen yüksek faturalar olacak.

Üstüne dilekçe veren kullanıcıları yatırım planımız yok diye uzun süre oyalayıp yatırıma ihtiyacı olmayan bölgelere yatırım yapmak gibi huyları olan servis sağlayıcılarını caydıran bir denetim yok.

Ben 5 yıldır dilekçe veriyorum, şu eski kapağı olmayan içinde fare olan, yağmur değen, çocukların sürekli içini kurcaladığı dolabı değiştirin diye ama onlar gidip sağlam olan dolapları değiştiriyorlar, mevcut VDSL destekli dolabın yanına bir tane daha ekliyorlar, ses çıkarınca sizde zaten bakır altyapı var diyorlar, kısacası aptallık içinde olan bir sistem sadece hevesinizi kursağınızda bırakır fazla sevinmeyin.

Sizin orada bulunan bakır kablo VDSL desteklemez, VDSL için gölgenizde fiber kablo yok diyen hatta orası ormanlık alan diyen, sadece torpil ile gelmiş adresten bilgi bile sorgulayamayan aynı bina içerisinde 3 rakamlı kısayol ile yatırım için gerekli kişiye dahil bağlanmayan kıç yalakaları var iken internet eski müşterilere işkence, yenilere kazıp atmak için fırsattan öteye gitmeyen bir gelir kaynağıdır.

SOL'ün itiraz edip kotayı getirmesinide ayrı bir aptal hikaye, onu başka konuda yazarız. Kan emici paragöz budalalar.

Onu bunu bilmemde akşamları pingimizin 100+ ve download hızlarımızın %20 düşeceğine eminim. 1 ocak olur olmaz herkes arşiv yapmaya başlar.

Daha önce AKK ile işleyen birçok internet paketini kota/duran kota gibi terimlerle değiştirdiler, bunu yapmalarının sebebi de AKK kalksa bile kotanın kalkmayacak olmasıdır bence. Adamlar resmen yasanın etrafından dolanıyorlar. Bu ülkede kullanıcı lehine hemen hemen hiçbir şey olmadığı için fazla umutlanmayalım ama yine de kesin olarak bilemeyiz.

Kota falan gelmez böyle bir şeyi yapamazlar BTK'nin buna izin veremez.
Fazla abartmayalım bence AKK kalkacak dediler kalkacak şimdi kota getirecek kadar milleti karşılarına alamazlar. Sadece fiyatlar yükselebilir TTNet 8 Mbps sınırsız kısıtlamasız İnternet'i 24 ay taahhütle 65 TL'ye satar 16 için 85 ister 24 ay taahhüt falan diye devam eder.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı