AKK ne demek ?

samsunlu

Kilopat
Yer
BİLECİK/MERKEZ
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisliği
Bu Süperonline sınırsız 50GB AKK diye bir şey var. Biz de AKK ne demek tam olarak bilmiyorum. Geçen ay 70GB kullanmışım. Daha fatura gelmedi de hazırlıklı olayım dedim:).

Son düzenleyen: Moderatör:
Adil Kullanım Kotası denilen bir saçmalık. Bahane ise yurt dışı çıkışlarının yavaşlamaması için internetin kotalandırılması. Ardında yatan gerçek, millet download yapmasın.

Diyelim 50 GB AKK var hattında. 50 GB internet kullandığın zaman (video izleme, sitelerde dolaşma, müzik dinleme gibi her şey bunu artırıyor) hattının hızı 3 Mbit'e ya da 1 Mbit'e düşüyor tarifeye göre. Fiyat artmıyor.

3-4 yıl öncesine kadar yoktu bu saçmalık. Sınırsız internet 45-50 lira civarıydı (Önceleri yavaştı sonra 8mbit'e çıkardılar fakat fiyat değişmedi diye hatırlıyorum). Sonra AKK saçmalığını icat ettiler. AKK olmayan sınırsız interneti 100-130 lira arasına çıkardılar.Ayrıca AKK'li olanı (genelde 50GB kotalı) eskinin sınırsız fiyatından daha pahalıya satmaya başladılar.(Şuanda kullandığım tarife üniversiteli olmasına rağmen 56 lira, normal tarife 70lira civarı.)

Açıkça söylemek gerekirse internet tarifeleri soygundan farksız. Suya, elektriğe daha az ücret öderken; internete fahiş fiyat ödüyoruz. Ucuz gibi görünen tarifeler ise size 1 veya 2 sene aboneliğe hapsediyorlar. Üstelik firma farketmiyor, altyapı tek şirketin himayesinde olduğundan, belirli bir fiyatın altına düşemiyor rakip şirketler.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı