AKK ve Kota Terimleri Ne Demek?

PoyrazNbieX

Hectopat
Daha fazla  
Ben '+ aydır Superonline kullanıyorum. Yine Superonline da kalmayı düşünüyorum. Ve ben şu AKN ve kota olayını hala anlamadım. '4 Mpbs hıza AKN yok diyor. 50 GB kota var diyor. Arkadaşlar bir de bir öneri isteyeceğim. Ben şu anki kotamı az buluyorum 50 GB 2 hafta Fortnite oynayınca kota bitiyor.

Hem taahhüt de bitiyor bana başka internet servisleri önerir misin? Daha çok Fortnite gibi oyunlarda düşük ping alıp Discord'u aktif bir şekilde kullanıyorum. Counter gibi oyunlarda oynuyorum tabii. Ama ben merak ediyorum bu AKN Kota olayını lütfen açıklayıp birkaç öneride bulunabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senin İnternetinde AKN yok ama kota var yani, sen 50GB internet kullandıktan sonra 50GB'yi geçen her kullanım için ekstra para ödersin. Yani Kota senin internetini sınırlar. Ama AKN Mesela ''SINIRSIZ 100GB AKN'' paket diye geçer 100GB internet kullandıktan sonra internetinin hızı yavaşlar.

AKK ile kota farklı şeyler.

Diyelim 50GB kotalı İnternet verdiler. Kullanımın 50GB olunca İnternet hakkını kısıtlarlar veya ekstra para talep ederler.

AKK ise biraz daha farklı. Yine aynı şekilde 16 Mbps 50GB AKK verdiler diyelim. 50GB kadar 16 Mbps hızında kullanırsınız. 50GB doldurduğunuz zaman hızınızı yavaşlatırlar. 16 Mbps olan hızınız 8 Mbps olur. Ay sonuna kadar 8 Mbps hızında kullanırsınız. Ayın başında yine 16 Mbps hızını verirler. Fakat sizden ekstra ücret talep etmezler veya İnternet kullanımınızı kapatmazlar.

Adil Kullanım Koşulları (AKK) kapsamında tanımlı olan internet paketlerinde belirlenen AKK değerleri aşıldıktan sonra ay sonuna kadar internet erişim hızınızda bazı kısıtlar uygulanmaktadır. Ay başında tekrar internet paketinizin hızı normal erişim hızınıza dönmektedir. Eğer bulunduğun çevre de Super Online alt yapısı bulunuyorsa sözleşmeyi bitirmemelisin 2019 yılında AKK kaldırılacaktır ve her an her saniye Tahütün de bulunan indirme hızından yararlana bileceksin kotasız bir şekilde. Mesela ben kotamı oyun oynayark değil de oyun yükleyerek bitiriyorum ve bitince ping yükselmiyor bundan bu şekil de yararlana bilirsin..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı