AKK ne zaman kaldırılır?

mklaunch

Hectopat
Daha fazla  
Ülkenin en büyük sorunu adil kullanım kotası. Bu ne zaman kalkar? Rahatça indirme yapabiliriz. 10 günde 50 Gb ı geçiyorum ve 3 mbit e düşüyor. Ve bu AKK gerekli bir şey mi? Yoksa firmalar daha fazla para kazanmak için mi böyle bir şey oluşturdular?

Yaklaşık bir 10 yıl sonra kalkar diye düşünüyorum. Diğer ülkeler de olmadığı için çok gereksiz bir uygulama ama torrent ile mücadele için de güzel bir şey.

Sanıyorum ki Türkiyedeki İnternet sunucuları Amerika, Avrupa gibi yerlerdeki kadar gelişmiş değil. Bu yüzden, sunucuların çökmemesi için AKK, düşük indirme-yükleme hızı gibi şeyler var. TTnet gibi firmaların para kazanma hırsı da devreye girince bundan en çok son kullanıcı etkileniyor. Türkiyede her zaman internet sorunları olacak maalesef.

Hak ettiğimizi yaşıyoruz, bunların devam etmemesini istiyorsak kendimize ve karakterimize çeki düzen vereceğiz, bunları düzelttireceğiz arkadaşlar. Ne yazık ki bir forum gönderisiyle olmuyor bu işler.

Son düzenleme:
Şimdi bu ülkede limitsiz kullanıcıların çoğu akn olmasa sürekli indirme yapar. Para veriyoruz boş durmasın mantığıyla. Akn olmasa herkes yüklenir bu sefer sistem kilitlenebilir ve kullanıcıların bir kısmı servis dışı olması gerekir. Bu durumda servis sağlayıcıları akn diye bir çözüm bulmuşlar böylece herkes eşit biçimde yüksek hız kullanır limiti geçenler yavaşlar trafik rahatlar. Akn olmasa çoğu kullanıcı mutlaka komşusuyla ortak kullanır az öder firma zarar eder. Sürekli yoğun trafik olur ister istemez o şebekedeki herkes 3mbpsyi bile zor görür hale gelir. Yani altyapı güçlenmezse zor 10-15 yıl sonra aknsiz paketler 20-30tlye tam sınırsızlar 40-60tlye bağlanır. yine az ödeyenler akn der durur.Hala 6gb kotalı paketler varken yani uzun yıllar zor kalkar

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı