Aklıma gelen harika proje

Benim niyetim kimseyi tenkit etmek değil de bu gibi komik durumlara düşüp işin gerçeğini de inkar edip bir de benimle bu konuyu tartışanlara ben çok tavım.

Son düzenleme:
Benim niyetim kimseyi tenkit etmek değil de bu gibi komik durumlara düşüp işin gerçeğini de kavrayamayıp birde benimle bu konuyu tartışanlara ben çok tavım.
İşte onları da zor yoldan kavrayanlar herhalde hocam. Siz anlattığınız halde anlamadan dinlemeden tartışıyorlarsa haklısınız tabii.

Bu yazıyı yazarken neden olmasın düşüncesi ile yazmıştım fakat anladım ki hayatta bazı şeyler düşündüğümüz gibi gitmiyor. O yüzden basit düşünüp basit olmamız gerekiyor. Amacım insanların önemli gördüğü sorunlara ilginç yöntemlerle geliştirmekti fakat aynıları olduğunu aynı zamanda dediğiniz gibi kuralların dışına çıkamayız. Tek umudum belki de projeyi bilmeden gerçek hayatta arkadaş grubuyla inceleyip, tasarlamaktı. Belki de bu imkanlar verilseydi başarısızlıktan dersler çıkarılıp bu dersleri birer birer inceleyip toplayarak farklı projeler grupça yapılabilirdi. Asla projeleri yapma, geliştirme umdumu kaybetmeyecegim, bilime bağlı kalacağım, insanlarla beraber insanlığın gelişmesi adına çalışacağım.

Bu yazıyı yazarken neden olmasın düşüncesi ile yazmıştım fakat anladım ki hayatta bazı şeyler düşündüğümüz gibi gitmiyor. O yüzden basit düşünüp basit olmamız gerekiyor. Amacım insanların önemli gördüğü sorunlara ilginç yöntemlerle geliştirmekti fakat aynıları olduğunu aynı zamanda dediğiniz gibi kuralların dışına çıkamayız. Tek umudum belki de projeyi bilmeden gerçek hayatta arkadaş grubuyla inceleyip, tasarlamaktı. Belki de bu imkanlar verilseydi başarısızlıktan dersler çıkarılıp bu dersleri birer birer inceleyip toplayarak farklı projeler grupça yapılabilirdi. Asla projeleri yapma, geliştirme umdumu kaybetmeyecegim, bilime bağlı kalacağım, insanlarla beraber insanlığın gelişmesi adına çalışacağım.
Hızlı şarj konusun da çalışma yapabilirsin.

Enerji depolama hala çok büyük bir problem (bence teknolojinin önünde ki en büyük engel). Çok büyük üstatlar konu ile alakalı büyük çaba içerisindeler. Ama hala lityum pilden öteye gidilemedi. Belki farklı fikirlere ihtiyaç vardır. Belki sana ihtiyaç vardır.
Asla projeleri yapma ve geliştirme umudumu kaybetmeyeceğim, bilime bağlı kalacağım, insanlarla beraber insanlığın gelişmesi adına çalışacağım.
Çabanı takdir ediyorum. Eğer çalışmalar yapmaya başlarsan, neler üzerinde çalıştığını ve ne sonuçlar elde ettiğini bizimle paylaşmanı rica ediyorum. Beni etiketlemekten çekinme. Ben bu tarz girişimleri severek takip eden bir insanım.

Sağlıcakla kal.

Basit düşünme, sadece öğrenmemiş olduğun bilgilerden dolayı ufak bir takılma olarak göre bunu. Lise hayatım boyunca her sene bir proje denedim, 2'si aynı bu gibi bir durumla iptal oldu. Hatta fizik hocamla inatlaşıp denedim birini ve başarısız oldum. Ama şu anda 1 projeme patent başvurusu yaptım ve bir diğeri için araştırma aşamasındayım. Yani bu küçük düşünme zorunluluğu yapmasın sana. İnşallah güzel şeyler geliştirirsin. Hevesini üniversiteye kadar korursan emin ol eline çok daha geniş imkanlar geçecek. O zaman garanti projelerinle şov yaparsın inşallah. O zamana kadar da böyle denemelere devam, belli mi olur senin çok daha erken bir zamanda çok daha büyük bir başarı yakalayacağın tutar belki de. :D

Basit düşünme, sadece öğrenmemiş olduğun bilgilerden dolayı ufak bir takılma olarak göre bunu. Lise hayatım boyunca her sene bir proje denedim, 2'si aynı bu gibi bir durumla iptal oldu. Hatta fizik hocamla inatlaşıp denedim birini ve başarısız oldum. Ama şu anda 1 projeme patent başvurusu yaptım ve bir diğeri için araştırma aşamasındayım. Yani bu küçük düşünme zorunluluğu yapmasın sana. İnşallah güzel şeyler geliştirirsin. Hevesini üniversiteye kadar korursan emin ol eline çok daha geniş imkanlar geçecek. O zaman garanti projelerinle şov yaparsın inşallah. O zamana kadar da böyle denemelere devam, belli mi olur senin çok daha erken bir zamanda çok daha büyük bir başarı yakalayacağın tutar belki de. :D
İçimi rahatlattınız. Hep deneyen ve en sonunda başaran kişinin bana böyle tavsiyeler ve yol göstermesi gerçekten mükemmel bir şey, çok teşekkürler. 🥰

Kışın her tarafın buz tuttuğu zamanda Intel Atom işlemcili bilgisayar ile 1 tane led yakılabiliyor.

IMG_20191201_134450.jpgIMG_20191201_134445.jpgIMG_20191201_134443.jpg

Geri
Yukarı