Aklımdaki oyunu nasıl yapabilirim?

CoD MW2 ile yarışacak bir oyunu tek başına yapamazsın. Programlama bilirsen bunun da farkında olursun zaten. Paralı şekilde yaptırabilirsin ama pahalıya patlar bu oyunun seviyesinin de altında kalır. Kendi başına yapmayı tercih edersen uzun bir süreç gerek.

Merhaba. Proglama bilmiyorum fakat aklımda o kadar çok oyum fikri varki CoD MW2 yarışacak fikirler hem de fakat proglama bilmiyorum. Bu fikrimi kime söylesem yapabilirim? Böyle şeyler yapanlar var mı?
Oyun fikri hepimizin aklına geliyor, önemli olan onu hayata geçirebilecek bilgi yetenek ve bütçeye sahip olmak. Bu aşamada yapabileceğin en basit şey Unity gibi programlarla oyun nasıl tasarlanır bunları araştırman. Unity gibi programlar kullanarak hazır ayarlanmış paketleri dilediğin gibi birşeştirerek kendi oyununu yapabilirsin.

Freelancer sitelerinde oyun gelistiren insanlar bulabilirsiniz. Ucret karsiligi oyun gelistiriyorlar. Ucret odemek istemiyorsaniz Discord'dan gelistirici sunucularinda herhangi biriyle iletisime gecebilirsiniz. Sahsen ben de proglamlama yapmama ragmen bedavaya boyle bir is yapmam, o yuzden aradiginiz kisiyi bulmaniz biraz zor olabilir.

Merhaba. Proglama bilmiyorum fakat aklımda o kadar çok oyum fikri varki CoD MW2 yarışacak fikirler hem de fakat proglama bilmiyorum. Bu fikrimi kime söylesem yapabilirim? Böyle şeyler yapanlar var mı?
Bu işleri yapan var fakat yarışma için yüksek bütçeler gerek. Bir sürü kişinin CoD'dan daha iyi oyun fikirleri vardır önemli olan hareket geçmek. Oyun için gerekli programlama, hikaye akışı, bilgi, yetenek gibi bir sürü şey lazım.

Freelancer sitelerinde oyun gelistiren insanlar bulabilirsiniz. Ucret karsiligi oyun gelistiriyorlar. Ucret odemek istemiyorsaniz Discord'dan gelistirici sunucularinda herhangi biriyle iletisime gecebilirsiniz. Sahsen ben de proglamlama yapmama ragmen bedavaya boyle bir is yapmam, o yuzden aradiginiz kisiyi bulmaniz biraz zor olabilir.

Korkuyorlar aslında eğer parasız yapacak birsi bulursam yani kabul ederse geleceğe yatırım olabilir yani eğer oyun tutarsa kesinlikle alıcıları olacaktır bir de ben küçüklüğümden beri hayal kuruyorum sahneleri hayal ediyor en küçük ayrıntısına kadar aklımdaki aynısı eğer böyle kabiliyetim olsa fizik motorundan tutun en küçük ayrıntısına kadar haritayı silahları bile hayal ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı