Kız arkadaşım için nasıl bir oyun yapabilirim?

KODamacana

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 1.5 senedir Unity ile oyun geliştirme üzerine bir mobil oyun şirketinde çalışıyorum. Geçtiğimiz 14 Şubat kız arkadaşım için bir oyun yapmak istiyordum ancak işlerin yoğunluğundan dolayı ancak şimdi vakit bulabildim. Aklımda oyun yapmak için çok fazla bir fikir yok bu nedenle sizlerden fikir rica ediyorum. Daha çok 2D platform tarzında mobil cihazlar üzerinde oynanacak, ufak boyutlu, tatlış, sadece birazcık romantiklik ekleyebileceğim bir oyun olmasını istiyorum. Kafamda parkurlardan geçip kızın yanına akşam yemeğine gidecek bir oyun fikri var. Bu fikir üzerine bir şeyler inşa edebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Kız arkadaşınla tuzakları geçtiğin, canavarlarla savaştığın bir oyun yapabilirsin. Tabii özel karakterler, özel bitirişler gibi güzel ayrıntılar yaparsan çok güzel olur.

Oyun örneği olarak The Two of Us gibi tadında, bitirmesi çok uzun sürmeyen bir oyun yapabilirsin.

İyi şanslar, kolay gelsin 😉

İşin %90'ını bizden istiyorsunuz, açıkçası hangi şirkettesiniz merak ettim.
İşin %90'ının fikir vermek olduğunu düşünmeniz çok komik. :) Sadece aşağıdaki yorumlar gibi ufak da olsa bir fikir istemiştim sizin bugün yargı tarafınız ağır basıyor sanırım, yine de teşekkür ederim.
Onunla geçirdiğin güzel günleri anımsatacak ve içerisinde sadece ikinizin aranızda anlayabileceği özel romantik içeriklerle doldurabileceğin bir oyun olabilir. Yani gizem oyunu yap kız arkadaşın gizemin içerisinde ikinize ait değerli şeyleri bulsun.
Bana da bunu yapmak çok mantıklı geliyor, üzerine düşüneceğim teşekkür ederim.

Merhabalar, yaklaşık 1.5 senedir Unity ile oyun geliştirme üzerine bir mobil oyun şirketinde çalışıyorum. Geçtiğimiz 14 Şubat kız arkadaşım için bir oyun yapmak istiyordum ancak işlerin yoğunluğundan dolayı ancak şimdi vakit bulabildim. Aklımda oyun yapmak için çok fazla bir fikir yok bu nedenle sizlerden fikir rica ediyorum. Daha çok 2D platform tarzında mobil cihazlar üzerinde oynanacak, ufak boyutlu, tatlış, sadece birazcık romantiklik ekleyebileceğim bir oyun olmasını istiyorum. Kafamda parkurlardan geçip kızın yanına akşam yemeğine gidecek bir oyun fikri var. Bu fikir üzerine bir şeyler inşa edebilirseniz çok sevinirim. Şimdiden değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim.

Birlikte geçirdiğiniz özel günleri ekleyebilirsin parkurlardan geçsin bölüm aralarında bu özel günler gözüksün ve oyunun sonunda da dediğiniz gibi karakter kızın yanına ulaşsın

Kız arkadaşınla tuzakları geçtiğin, canavarlarla savaştığın bir oyun yapabilirsin. Tabii özel karakterler, özel bitirişler gibi güzel ayrıntılar yaparsan çok güzel olur.

Oyun örneği olarak The Two of Us gibi tadında, bitirmesi çok uzun sürmeyen bir oyun yapabilirsin.

İyi şanslar, kolay gelsin 😉
Aslında beraber oynamak çok mantıklı mobil üzerinden değil de bilgisayar üzerinden oyun koluyla beraber oynanabilir, harika fikir teşekkür ederim.
Kanka oyun geliştiricisi sensin, mantıken fikri de senin bulman lazım.

Kutu kırmaca yapabilirsin. Doğru kutuyu bulunca da ekranda kalp falan patlar. Sonra da kalbin içine koy bi' Steam random key, mis gibi sürpriz.
Kanka Game Designer değilim ki geliştiriciyim sadece, bana fikri söylerler ben kodlarım o yüzden aklımda bir şeyler olsa da tam net değiller, eline sağlık.

Yeni konular

Geri
Yukarı