Aklınıza gelen en yaratıcı senaryolar nelerdir?

İlginç bir soru. Hiç böyle bir konu görmemiştim.
Film çekmeye çalışan bir insanın ilham bulmak için girdiği uğraşlar olabilir mesela.

Yıl 2027. insanlar zaman yolculuğunu bulmuşlar. Ama daha insanlara açıklamamışlar. Devlet 5 kişiyi seçmiş. Bunlar zamanda geçmişe gidip tarihteki önemli olayları fotoğraflayacaklarmış. Ama bazı kuralları varmış. Kimseyle konuşma, kimseyle temasta bulunma yoksa zamanda yırtılma olur demişler. 5 kişi zamanda yolculuğu yapmış. Biri dinozor devrine gitmiş, biri başka bir devire gitmiş öyle öyle ayrılmışlar. 4 kişi geri dönmüş içlerinden sadece biri geri dönmemiş. O kişi zamanda geriye gitmek yerine ileriye gitmiştir. Makineden çıktığında kapkara bir yerde olduğunu görmüş. Sanki zamanın sonunda gibi. Gözleri karanlığa alışınca bir odada olduğunu anlamış. Kapı kolunu bulmuş ve kapıyı açmış.
Devamı sizin.

Dediğim gibi fark etmez özgürsün konuda.

Aklımda bilim kurgu var. Komik durabilir. Hikaye zamanın birindeki laboratuvarda geçmektedir. Büyük bir kuruluşun sahiplendiği laboratuvarda yasa dışı deneylerin gerçekleştiği rivayet edilmiştir. Bu durumu araştırmak için görevlendirilen iki kişi laboratuvarı keşfetmeye gider. İçerideki acımasız deneyleri ve kasveti farkederler. En sonunda ise ileri bir teknoloji sayesinde yapılan bir deneye şahit olurlar. Eğer bu deneyi engelleyemezlerse deneğin göreceği rüya laboratuvarda belli bir sınırlar içerisinde gerçek olacaktır.

Şuan kafa yormadım ama belki iş görür.
Uzak gelecekte (adını sallıyorum) AX-54 gezegeninde yaşayan bir kişisiniz. Yaşadığınız yer ise (adını sallıyorum) GREV topluluğu tarafından yönetilen onlarca gezegenden biri. Size ise bir çağrı geliyor ve bir akrabanızın yaralandığını, acilen başka bir gezegene gelmesi gerektiğini söylüyor. Siz gelişmiş seyahet gemileri ile o gezegene giderken başka bir topluluk tarafından saldırıya uğruyorsunuz. Ama kimsenin anlayamadığı bir biçimde salıdırya gelen birliklerin gemiler bir anda patlamaya başlıyor. Daha sonradan ise bayılıyorsun. Uyandığınızda GREV topluluğunun ana gezegeninde, yöneticilerin yanında kendinizi buluyorsunuz. Topluluğun en yetenekli doktoru (ad bulamadım) sizin vücudunuzda bir tuhaflık olduğunu, ama ne olduğunu tesbit edemediğini söylüyor. Bunun üzerine topluluk yöneticileri sizi en bilinmedik bir topluluğun sınırları içinde araştırma yapmak için gönderiyor. Oraya gittiğinizde araştırma yaparken bir anda bir karadelik (benzeri bir şey de olabilir) tarafından içeri çekiliyorsunuz. Diğer mürettebata nolduğunu bilmeseniz bile siz kendinizi başka bir evrende buluyorsunuz.

Aklıma gelen en yaratıcı şey bu. Belki işinize yarar. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı