AKP'li Mahir Ünal: Gençler Avrupa'ya gitmek istiyormuş gibi algı oluşturuluyor

@Zinederon Eee, peki? Onlar gitti diye senin de mi gitmen gerekiyor? Bu ülkenin gençlere ihtiyacı var ki ayakta dursun.

Güzel bir Üniversiteden mezun olsam bile köle olarak çalışmadan düzgün bir ücret alabileceğim bir imkan var mı ki kalayım?

@Criesley Arkadaş, Atatürk "Bütün umudum gençliktedir." derken bunu boşuna söylemedi. Okuyup işini en iyi şekilde yapmak bile yeter zaten.

Belki gerçekten ülkeme çalışarak yararım olabileceği bir zaman olursa dönerim ama o şu an öyle bir zaman değil. Şu an gelecek ile ilgili amacım iyi bir Üniversiteden mezun olmak ve Almanca öğrenmek.

@Zinederon Bak, şu an küçük olduğun için muhtemelen bunu anlamıyorsun ama bir kişinin kaybı bile vatan için önemli. Belki o bir kişi geleceğin lideri olacak asla bilinemez. Ayrıca kimse de köle olarak çalışmıyor onu da belirteyim. Eğer 300 puan altı üniversiteye gidersen tabii ki işsiz kalmaya mahkumsun orası öyle ancak iyi bir üniversite ile işsiz kalmanın imkanı yok.

@Zinederon Bak, şu an küçük olduğun için muhtemelen bunu anlamıyorsun ama bir kişinin kaybı bile vatan için önemli. Belki o bir kişi geleceğin lideri olacak asla bilinemez. Ayrıca kimse de köle olarak çalışmıyor onu da belirteyim. Eğer 300 puan altı üniversiteye gidersen tabii ki işsiz kalmaya mahkumsun orası öyle ancak iyi bir üniversite ile işsiz kalmanın imkanı yok.
Zekam bunları anlayabilecek seviyede merak etmeyin. Bütün bu yazdıklarınızı sadece milliyetçi duygularla yazdığınızı umuyorum.

Öncelikle benim için konuştuysanız kendi istediğim üniversitedeki bölüm 500+ puana sahip.

Söylediğiniz bazı şeylerde size katılıyorum ancak şu anda vatana katkısı olanlar değil başka bir şeye sahip olanlar işe alınıyor. Örnek olarak bu yıl KPSS'de kendi alanında birinci olan bir kişi atanamadı.

İnsanlar da doğal olarak vatana sağladıkları az bir şey katkı bile aslında vatana değil başka bir şeye katkı sağladığı bir yerde yaşamak istemiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı