Akraba daveti ile Almanya'da kalınabilir mi?

Almanya'ya komple gitmek mi istiyorsunuz kaç yaşındasınız? Biraz detay verirseniz öneride bulunabiliriz.

Davetle gittiğinde davet edeceğin kişinin evine bile bakıyorlar, evin büyüklüğüne göre burada kalamazsın diyorlar. Davet sadece turist vizesi almak için nispeten kolaylık sağlar onun dışında çalışma, oturma izni ile alakası yok. Ayrıca vize için başvurduğunda üzerine kayıtlı ev ya da bankada paran olması gerekir.
Bankada ne kadar para göstermem gerekir? Turist vizesi alırsak kalabilir miyim? Oturum izni ve Çalışma hakkı verilirmi?

Almanya'ya komple gitmek mi istiyorsunuz kaç yaşındasınız? Biraz detay verirseniz öneride bulunabiliriz.
Evet kalıcı olarak gitmek istiyorum sonrasında vatandaşlık alıcağım. B1 seviyesinde ingilizcem var ve 18 yaşındayım.

Bankada ne kadar para göstermem gerekir? Turist vizesi alırsak kalabilir miyim? Oturum izni ve Çalışma hakkı verilir mi?

Evet kalıcı olarak gitmek istiyorum sonrasında vatandaşlık alacağım. B1 seviyesinde İngilizcem var ve 18 yaşındayım.

Ausbildung en kesin yöntem araştırmasını size bırakıyorum.

Zormuş hocam kaçak kalamaz mıyız davetiye ile çok mu sıkı Almanya bu konuda alternatif gidiş öneriniz var mı?

Kaçak hiçbir halt yiyemezsin bence. Kaçak hayat demek sosyal haklarının olmaması demek.
Emeklilik hakkın yok. Resmi kurumlarda şirketlerde iş bulamazsın. Herkesin seni ihbar etme ihtimalleri çok yüksek. Hastalansan hastaneye vb devlet işine gidemezsin. Ev bile kiralayamazsın.

Türkiye'de ki kaçaklardan örnek biç. Neden X kesimi gitmemelerini istiyor? Kaçak olarak o adamlar çalışıyor. Asgari ücretten az para veriyorlar. Sigorta yapmıyorlar vs...

İlla tavsiye istersen dil öğren. Sosyal applerde arkadaş edin. Kızları Türkiye'ye çağır. Tatil yapın. Bu davetiye olayıyla da gitme hakkı kazan sen git tanıştığın sevdiğin biriyle evlen. Zaten kız çalışır sen çalışırsın güzel güzel yaşarsınız.

Evet kalıcı olarak gitmek istiyorum sonrasında vatandaşlık alacağım. B1 seviyesinde İngilizcem var ve 18 yaşındayım.

Gençmişsin. Güzel bir kız bulup evlenmeye çalış derim. Avrupa standartlarında ve günümüzde kadınlarda çalışıyor. 2 maaş hele hele Almanya şartlarında güzel olur. Avrupa gençleri gezmeyi ve sosyalleşmeyi seviyor. Şansın bence yüksek.

Eğer orada tanıdığın birisi iş sahibi işletme sahibi ise seni işe aldırma ihtimali olabilir. Ama detayları yine bilmiyorum.

Son düzenleme:
Ausbildung en kesin yöntem araştırmasını size bırakıyorum.
Sağolun hocam,araştırıcam. Ancak bunun için herhangi bir para vermek zorunlumu yada şart varmı

Kaçak hiçbir halt yiyemezsin bence. Kaçak hayat demek sosyal haklarının olmaması demek.
Emeklilik hakkın yok. Resmi kurumlarda şirketlerde iş bulamazsın. Herkesin seni ihbar etme ihtimalleri çok yüksek. Hastalansan hastaneye vb devlet işine gidemezsin. Ev bile kiralayamazsın.

Türkiye'de ki kaçaklardan örnek biç. Neden X kesimi gitmemelerini istiyor? Kaçak olarak o adamlar çalışıyor. Asgari ücretten az para veriyorlar. Sigorta yapmıyorlar vs...

İlla tavsiye istersen dil öğren. Sosyal applerde arkadaş edin. Kızları Türkiye'ye çağır. Tatil yapın. Bu davetiye olayıyla da gitme hakkı kazan sen git tanıştığın sevdiğin biriyle evlen. Zaten kız çalışır sen çalışırsın güzel güzel yaşarsınız.

Gençmişsin. Güzel bir kız bulup evlenmeye çalış derim. Avrupa standartlarında ve günümüzde kadınlarda çalışıyor. 2 maaş hele hele Almanya şartlarında güzel olur. Avrupa gençleri gezmeyi ve sosyalleşmeyi seviyor. Şansın bence yüksek.

Eğer orada tanıdığın birisi iş sahibi işletme sahibi ise seni işe aldırma ihtimali olabilir. Ama detayları yine bilmiyorum.
Hocam güzel konuştunuz ama o yakışıklılık,çekicilik bende yok işte. Almanya'daki teyzemin temizlik şirketi var o olur mu acaba. Evlenme olayı mantıklı ama birini bulmak zor. Dediğinizde haklısınız ülkemizdeki mülteciler zor şartlarda eksik ücretle çalışıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı