Aktif Dönüştürücü Tavsiyesi

Kadd-i Müstesna

Hectopat
Daha fazla  
Elimde VGA girişli bir monitör ve GTX 1050 ekran kartı mevcut.
Önce INCA HDMI TO VGA JAKLI SES KABLOSU DAHİL 20CM ürününü test ettim. Ürün birçok çözünürlüğü destekliyor.

Daha sonra SL-HVS12 HDMI TO VGA+AUDİO ÇEVİRİCİ ürününü test ettim. Görüntü kalitesi daha iyi gibiydi ancak 1440x900 gibi bazı çözünürlükleri vermiyordu. Benim de bu çözünürlüğü isteme sebebim monitörümün bu çözünürlükte 75 Hz destek vermesi.

Bu durumda ilk linkteki ürünü aldım ancak eve gelip kullandığımda gözüme çarpan bazı şeyler oldu.

Nvidia Denetim Masası üzerinden Digital Vibrance ayarında oynama yaptığımda ekranda koyulaşma oluyor. Yani brightness kısılmış gibi koyu renkler daha da karanlık oluyor. Fakat çözünürlük değiştiriyormuş gibi yapınca normale dönüyor.

CS:GO'da daha da belirgin olmakla beraber, zaman zaman takılma ya da frame atlama olarak tarif edebileceğim bir şey oluyor.

Aşağıdaki 2 ürünü test etme şansım olmadı. Elinde bu ürünlerden biri olan varsa 1280x1024 - 1440x900 gibi çözünürlükleri destekleyip desteklemediğini ve de performansı durumunu belirtirse çok mennun olurum.

Son olarak bu ürünler dışında ben şu ürünü kullanıyorum 1280x1024 - 1440x900 gibi çözünürlükleri destekliyor ve performansı da gayet iyi diyebileceğiniz dönüştürücüler varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu kullanıyorum. Sıkıntı yok şu anda.
Bahsettiğim çözünürlüklere bakabilir misiniz acaba?
Özellikle 1440x900 ve 1280x1024 yapabiliyor musunuz?
Hatta rica etsem benim gibi Nvidia Denetim Masasının bu görüntüsünü atabilir misiniz?

res.jpg

Monitörüm desteklemediği için 1440x900 yapamıyorum fakat 1280x1024 yapabiliyorum.Eki Görüntüle 280182
Çok teşekkürler.
Bahsettiğim sorunları yaşamıyorsanız özellikle CS:GO gibi oyunlarda anlık takılma gibi ben de bu ürüne bir bakayım.

Koyuluk hakkında şöyle bir şey keşfettim. Nvidia Denetim Masası Çözünürlük değiştirme bölümünde ULTRA HD, HD, SD ve de PC olmak üzere 2 farklı başlıkta çözünürlükler mevcut. Eğer ki masaüstü veya herhangi bir oyun için PC bölümündeki çözünürlükleri kullanırsam her şey daha koyu oluyor.

Rica etsem o bölümün de ekran görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
res2.jpg

Şu an atamam fakat varsayılan ayarları kullan seçili. Anlık takılma konusunda hiçbir sıkıntı yok. Önceden dönüştürücü olmadan kullanıyordum ve bir fark yok.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz ürünü henüz almadım ancak yarın gidip bakacağım. Zaten varsayılan ayarlarda kullanacağım ancak en son atmış olduğum görüntü bana fikir vermiş olacak.
Şu an olmasa da, Nvidia Denetim Masası > Çözünürlük Değiştirme bölümünün ekran görüntüsünü benim atmış olduğum gibi atabilirseniz çok memnun olurum.
İyi geceler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı