Aktif olmayanların puan alması

Nasıl alakası yok? Burası bir yardımlaşma forumu. Hiyerarşi olacaksa bile rütbeye göre değil, çözüme göre olmalı. Kimsenin umurunda değil, Centipat mısın o musun bu musun? Çözümler seni ön plana çıkarır. İnsanlara ne kadar yardımcı olduğunu çözümlerle gösterirsin.

Çoğu konuda çözüm almak için "evet, hayır" demen bile yeterli alıyor. Çözüm almak için öyle bilge biri olmana gerek yok. Mesela adamın 60 çözümü var diyelim. Yarısı boş konu. Kalan yarısı kısa cevaplarla alınmış kolay çözümler. Bence öne çıkaran şey ilgili olduğu bölümdeki mesaj sayısı.

Çoğu konuda çözüm almak için "evet, hayır" demen bile yeterli alıyor. Çözüm almak için öyle bilge biri olmana gerek yok. Mesela adamın 60 çözümü var diyelim. Yarısı boş konu. Kalan yarısı kısa cevaplarla alınmış kolay çözümler. Bence öne çıkaran şey ilgili olduğu bölümdeki mesaj sayısı.

Bence haklı bu arada. Çözüm sayısı gerçekten bir üyenin foruma ne kadar emek verdiğini gösterir.

Bunu fixlemek basit, "doğum gününüz kutlu olsun" ödülü gibi, sadece o tarih arası sosyale girersen ödül gelecek, gerek yok. Niye bu kadar kafaya taktınız ki bunu?

Az mesaj sayısının olması kötü olduğunun anlamı gelmiyor, hatta daha iyi. Gereksiz yazıp mesaj sayısını yükseltmeye çalışmıyor. Adam ne yapsın?

@asd674 şimdi bak aktif olmadığını düşünelim. 7-8 senelik üye olsa bile 365x8'den 2920 puan ediyor. 2920 puan da öyle yüksek bir puan değil zaten. Ek olarak çoğu kişi attığı mesajlardan tanınır zaten. Herkesin ilgi alanından ne olduğu bilinir, rütbelere çok takılmayın o yüzden. Mesela sistem toplama konularında gözüm kapalı güvenebileceğim birkaç adam var ama rütbesi düşük. Şimdi rütbesi düşük diye ben o adama güvenmeyecek miyim? Hayır tabii ki güveneceğim.

"Evet, hayır" cevabı bile bir çözümdür. Adam biliyor ki "evet, hayır" diyor. Yanlış bilgiyse moderatör arkadaşlar ilgileniyor zaten. Çözümün illa on satır olmasına gerek olmadığının kanaatindeyim. Ben çözümlerimde hep açıklıyorum zaten.

Bunu fixlemek basit, "doğum gününüz kutlu olsun" ödülü gibi, sadece o tarih arası sosyale girersen ödül gelecek, gerek yok. Niye bu kadar kafaya taktınız ki bunu?

Az mesaj sayısının olması kötü olduğunun anlamı gelmiyor, hatta daha iyi. Gereksiz yazıp mesaj sayısını yükseltmeye çalışmıyor. Adam ne yapsın?

İyi diyorsunuz. Çözümlerinize bir baktım. Güzel olanlar var. Ama şu çok komik geldi ya. :D

1649843456590.png

Ben ne yapabilirim o konuda? Adam aktif değilken aldığı puanda çok yok zaten, kafaya takmaya gerek yok bu konuda. Çözüm bir şey ifade etmiyor. Gidip cımbızla seçmenin anlamı nedir, onu da anlayamadım. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı