Akvaryum Ve Tür Tavsiyesi

revo61

Kilopat
2 yıllık ciklet balığı akvaryumumu artık uğraşmaktan sıkıldığım için dağıtmaya karar verdim. 200 Litrelik bir akvaryuma sahibim, bu akvaryuma uygun ciklet dışında tür tavsiyesi verebilir misiniz? Ayrıca vereceğiniz tür tavsiyeleriyle birlikte ortalama petshop fiyatlarını yazarsanız çok memnun olurum.

Sürü balıklarından oluşan bir bitkili akvaryum kurabilirsiniz. Anubias, moss türleri ve mangrow kökleri ile harika bir akvaryum olur.

Bitkili karma bir akvaryum yapabilirsiniz. Mesela benim kurduğum bir akvaryumdan aşağıda bir görsel paylaşayım.

İlk kurulum;

4.11.2018.jpg

Şuan ki hali;

10.02.2019.jpg

Bitkili akvaryum istiyorum ama çok az bilgim var. Bitkileri ekip iş bitiyor mu yoksa ilaçlamak vs gerekiyor mu? Ayrıca akvaryum temizliğini nasıl yapıyorsun?
Malesef bitkileri ekmek ile iş bitmiyor :) Keşke öyle olsaydı, az çok akvaryum forumlarında zaman geçirerek tecrübe edinebilirsiniz.
Işıklandırma, zemin, gübreleme, Co2 desteği, İndikatörler vs çok derin konular. Araştırma ile az çok tecrübe edinebilirsiniz başlangıç için.

Malesef bitkileri ekmek ile iş bitmiyor :) Keşke öyle olsaydı, az çok akvaryum forumlarında zaman geçirerek tecrübe edinebilirsiniz.
Işıklandırma, zemin, gübreleme, Co2 desteği, İndikatörler vs çok derin konular. Araştırma ile az çok tecrübe edinebilirsiniz başlangıç için.

Evet biraz forumları dolaştım ve 200 Litre yerine çok daha küçük bir akvaryumda lepistes veya beta bakmaya karar verdim. Hem benim içinde iyi tecrübe olur.

Sadece akvaryum ile ilgili açılmış forum siteleri var. Aslında oradaki konulara bakarak daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok hoş duruyor fakat ne ekran kartının ne de balıkların yerinde olmak isterdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı