Al Capone'nin bu sözünü nasıl yorumlarsınız?

'Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim. ' -Al Capone
Mantıksız bir söz. O mantıkla bakılırsa, herhangi bir devlet başkanı seçimlerde gitsin diye dua edilsin, gitmezse suikast mi düzenlensin?

Mantıksız bir söz. O mantıkla bakılırsa, herhangi bir devlet başkanı seçimlerde gitsin diye dua edilsin, gitmezse suikast mi düzenlensin?
Aslında anlatmak istediği o değil. Çok düz ve sade bakıyorsunuz olaya. Kelimelerin arkasında başka bir şey anlatmaya çalışmış.

Aslında anlatmak istediği o değil. Çok düz ve sade bakıyorsunuz olaya. Kelimelerin arkasında başka bir şey anlatmaya çalışmış.
Hocam arkadaşın birkaç yorumunu daha görmüştüm böyle, o sebepten bir şey yazarak kendimi yormak istememiştim ama yine yordum. :)

Hocam arkadaşın birkaç yorumunu daha görmüştüm böyle, o sebepten bir şey yazarak kendimi yormak istememiştim ama yine yordum. :)

Bana mı dediniz? Kendimi alim ilan etmedim ki ben?☹ Doğrusu neyse anlatın bilelim. Her açıdan farklı anlam çıkıyor ama basit taraftan bakarsak benim dediğimle aynı kapıya çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı