Alacağım sistemin parçaları uyumlu mu?

yasNbae

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmak isteyen bir liseli
1587805889833.png

Aslında 2080 Super'li bir sistem alacaktım fakat bütçem zora düştü o yüzden bunu almak zorunda kaldım ve aklımda soru oluştu yardım edebilir misiniz?

Bütçeniz nedir? Sistem ile ne yapılacak?
12 bin tl maksimum bütçeye göre en iyisi bu gibi geldi birde güvediğim bir site
MasterBox Lite 5 önermem en başta.

O bütçeye ayrı olarak belki daha iyi bir sistem toplanabilir.
neden?
MasterBox Lite 5 önermem en başta.

O bütçeye ayrı olarak belki daha iyi bir sistem toplanabilir.
Cooler Master MasterBox K500 RGB LED Fan Mesh Ön Panel Temperli Cam ATX Mid Tower Gaming Kasa - RC-MCB-K500D-KGNN-S00 - incehesap.com by güzel mi?

Son düzenleme:
Ben aşağıdaki sistemi öneririm. Bütçeyi biraz aşıyor ancak sizin bahsettiğiniz sisteme göre daha kaliteli ve güçlü bileşenlerden oluşuyor.

Toplam 12.301 TL oluyor. Almadan önce fiyat araştırması yapın. Şuan bulabildiğim en uygun fiyatlar bunlar.

2 adet Arctic P14 140mm Kasa Fanı - n11.com

Bütçeyi aşmamış olması lazım.

Eki Görüntüle 545185

Aslında 2080 Super'li bir sistem alacaktım fakat bütçem zora düştü o yüzden bunu almak zorunda kaldım ve aklımda soru oluştu yardım edebilir misiniz?

2080 kullandım işlemcim ve senin istedin işlemci arasında fark yok neredeyse %1'lik performansa bakarsak hic yok.
PSU konusunda iyi değilim ama 1000 TL bıraktım istedin bir sey olursa diye sıvı soğutma yok istersen onu alırsın istersen depolama alır istersen anakarta yatırabilirsin.
Daha detaylı görüşmek istersen instam: timeover. 36 buradan ulaşabilirsin.

2080 kullandım işlemcim ve senin istedin işlemci arasında fark yok neredeyse %1'lik performansa bakarsak hic yok.
PSU konusunda iyi değilim ama 1000 TL bıraktım istedin bir sey olursa diye sıvı soğutma yok istersen onu alırsın istersen depolama alır istersen anakarta yatırabilirsin.
Daha detaylı görüşmek istersen instam: Timeover. 36 buradan ulaşabilirsin.

Kısacası berbat. Kasayı geç. Anakart kötü i5 9600K alıyorsun onun yerine Z390 anakart almak daha mantıklı. Soğutucu pek iyi değil. RTX 2080 sığdırmak için saçmalamışsın sistemi. 8 GB RAM günümüze yeterli değildir. 16 GB RAM olması gerekli.

Kısacası berbat. Kasayı geç. Anakart kötü i5 9600K alıyorsun onun yerine Z390 anakart almak daha mantıklı. Soğutucu pek iyi değil. RTX 2080 sığdırmak için saçmalamışsın sistemi. 8 GB RAM günümüze yeterli değildir. 16 GB RAM olması gerekli.

Anakart işinde fazla uğraşmadım doğru 2080 sığdırmak icin 8 GB RAM alıp bunu kısa sürede bir RAM takmak zor olmamamlı 16 GB RAM olursada fiyatı aşmıyor merak etme
Anakartta da 2060 kullanıp i3 9100F kullanıp 2000 TL anakarta harcamaya hic niyetim yok bır kısımlardan kısıp diğer kısıma verdim
Sizi de bekliyorum bir sistem kurunda sistem görsün gözümüz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı