Alaylı yazılımcılığın önü ne zaman tıkanır?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
WEB alanında ilerlemeye çalışıyorum hem Backend hem Fr*ntend çalışıyorum ama bir yandan da endişeliyim. Sonradan C#, C++ ve Python'a da yöneleceğim. Ama herkes bu sektörün evden çalış yan gel yat mantığıyla olduğunu düşündükleri için harbi iş arayanlara çok sıkıntı çıkarıyorlar. Böyle giderse alaylılar ne zaman iş bulma sıkıntısı çekmeye başlar? En geç ne zaman işe girilmeli? Çok çalışan kazanır demeyin. Böyle elemanlar yüzünden bilgisayar programcılığı mezunlarını geçtim sadece mühendis arayan şirketler çıktı ortaya. Bir fr*ntend ilanı açılsa bir günde 2000 başvuru geliyor en az.

Böyle şeylerin önü tıkanmaz fakat hibrit çalışma yerlerinden uzak durmanız kanaatindeyim. Eğer sizler işinizi çok düzgün yapıyorsunuzdur mülakatta yüksek puan alıp işe başlamışsanız bırakmayın fakat bulunduğunuz ilde ofis usulü çalışanlar varsa oradan başlayıp tecrübe kazanarak cv doldurarak devam edersiniz. Böyle yaparak garanti bankasında yazılımcı olan arkadaşlarım bile oldu fakat firmalar da son zamanlarda çok seçici olmaya başladı. İşiniz zor.

Web alanında ilerlemeye çalışıyorum hem backend hem fr*ntend çalışıyorum ama bir yandan da endişeliyim. Sonradan C#, C++ ve Python'a da yöneleceğim. Ama herkes bu sektörün evden çalış yan gel yat mantığıyla olduğunu düşündükleri için harbi iş arayanlara çok sıkıntı çıkarıyorlar. Böyle giderse alaylılar ne zaman iş bulma sıkıntısı çekmeye başlar? En geç ne zaman işe girilmeli? Çok çalışan kazanır demeyin. Böyle elemanlar yüzünden bilgisayar programcılığı mezunlarını geçtim sadece mühendis arayan şirketler çıktı ortaya. Bir fr*ntend ilanı açılsa bir günde 2000 başvuru geliyor en az.

Hocam iyi akşamlar kullandığınız dil ve Framework'ler neler Acaba?

Böyle şeylerin önü tıkanmaz fakat hibrit çalışma yerlerinden uzak durmanız kanaatindeyim. Eğer sizler işinizi çok düzgün yapıyorsunuzdur mülakatta yüksek puan alıp işe başlamışsanız bırakmayın fakat bulunduğunuz ilde ofis usulü çalışanlar varsa oradan başlayıp tecrübe kazanarak cv doldurarak devam edersiniz. Böyle yaparak garanti bankasında yazılımcı olan arkadaşlarım bile oldu fakat firmalar da son zamanlarda çok seçici olmaya başladı. İşiniz zor.
Home office bana uymaz zaten hocam sıkılırım ben o tip işte. Ofise gidip diğer elemanlarla tanışır çevre edinir yardım alırım.

Hocam iyi akşamlar kullandığınız dil ve Framework'ler neler Acaba?
Şimdilik PHP,J*vascript,SCSS,Python.

Geri
Yukarı