Albion Online'a Türkçe dil desteği geliyor

Asmarde

Hectopat
Daha fazla  
12 Şubat 2024'te paylaştıkları bilgiye göre oldukça yakın bir zamanda oyuna Türkçe desteği geliyor. Oyun çok fazla yabancı dil istememesine rağmen, tüm oyunu Türkçe oynayabileceğiz.

Ek olarak website ve forumlarında da Türkçe özelliği aktif edilecekmiş.

Kısacası Albion Online artık tam lokalize edilmiş bir oyun oluyor.

Oynamak isteyenlere, benim gibi bu oyunu sevenlere duyurayım dedim :)

Herkese keyifli forumlar, iyi oyunlar dilerim.

Not : Arapça destek de geliyor, her ne kadar bizi çok ilgilendirmese de iki dili aynı anda getiriyorlar ve ek olarak Arapça'daki sağdan sola yazım tarzı vb tüm özellikleri ekleyeceklerini de duyurdular. Kaynak metni aşağıya bırakıyorum.

KAYNAK : https://albiononline.com/news/arabic-turkish-coming

Son düzenleme:
12 Şubat 2024'te paylaştıkları bilgiye göre oldukça yakın bir zamanda oyuna Türkçe desteği geliyor. Oyun çok fazla yabancı dil istememesine rağmen, tüm oyunu Türkçe oynayabileceğiz.

Ek olarak website ve forumlarında da Türkçe özelliği aktif edilecekmiş.

Kısacası Albion Online artık tam lokalize edilmiş bir oyun oluyor.

Oynamak isteyenlere, benim gibi bu oyunu sevenlere duyurayım dedim :)

Herkese keyifli forumlar, iyi oyunlar dilerim.

Not : Arapça destek de geliyor, her ne kadar bizi çok ilgilendirmese de iki dili aynı anda getiriyorlar ve ek olarak Arapça'daki sağdan sola yazım tarzı vb tüm özellikleri ekleyeceklerini de duyurdular. Kaynak metni aşağıya bırakıyorum.

KAYNAK : https://albiononline.com/news/arabic-turkish-coming
Mobil sürüm için de geçerli mi?

Bu oyun hala duruyor mu ya eski tadı yoktur bence.
Hala her şehir overcrowded, her haritada bir sürü ganker, gatherer vs var. Yani oyuncu sayısı olarak yıllardır değişmedi bu oyun. Ben de 2017'den beri düzenli oynuyorum sayılır. Sayısal bir fark yok. Zaten oynayan kitle de bu türün müptelası. Piyasada başka full-loot pvp oyunu bile yokken Albion istesek de istemesek de tek seçenek :)

Sadece son gelen patch ile bir miktar üzdü. Çünkü yeni gelen silah seti biraz oyunu kırdı. Fazla güçlü ve fazla mobildi. Bu duruma biraz isyan edenler olsa da gelen nerf ve güncellemelerle toparladı durumu.

Hâlâ gelmedi, hayırlısı. Tahmini bir zaman var mıdır?
Maalesef tam tarih belirtilmemiş. 12 Şubat 2024'te paylaştıkları yazıda "önümüzdeki haftalarda" gelecek denmiş sadece.

Yine de çok uzatacaklarını düşünmüyorum bu işi. Bugüne kadar ayda 2 güncelleme getiren bir ekip vardı Albion'da ve yenilikleri duyurduktan sonra 2-3 güncelleme içinde getirdiler genelde. Yani bundan hareketle önümüzdeki ilk güncellemede dil genişlemesi de getirilebilir.

Zaten websitesinde birçok içerik Türkçe'ye çevrildi. Çok uzamaz bence gerisi de.

Ancak bir diğer ihtimal de bu kez ufak bir gecikme olabilmesi. Çünkü Foundations güncellemesini de duyurdular yakın tarihte. İkisini bir arada getirirlerse birkaç hafta daha bekleme durumu olabilir.

Son düzenleme:
Ve bir yeni gelişme daha yaşandı, Albion Online Avrupa sunucusu da geliyor. Muhtemelen dil desteğinin gecikme sebebi de bu. Aynı anda sunucuyu da açacaklar gibi görünüyor.

https://albiononline.com/news/coming-to-europe

Dil desteği eklendi oyuna arkadaşlar.

Alb1.png
Alb2.png
Alb4.png

Yeni bir video da paylaşıldı birkaç gün önce yeni sunucu ile ilgili :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak tüm eşya isimleri, açıklamaları vs eksiksiz olarak çevrilmiş. Alışması biraz zor olacak tabii :)

Yılların Shadowcaller'ı şimdi Gölgegetiren oldu. Market kullanırken biraz afallamak çok olası. Ama çok güzel olmuş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı