ALC 269 Ses Kartı Çalışmama Sorunu

feliss

Hectopat
Daha fazla  
hm87N.png

10.11.4 El Capitan kurdum. ALC 269 ses kartını çalıştıramadım. VoodooHDA 2.8.7 kurdum, ses çalışıyor ama yeniden başlatınca panic hatası veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

Yeniden başlattınız mı? Çünkü bazen kullanıcılar unutur yükleyince hemen çalışacak zanneder...

Paylaştığın Kernel panic'e göre kullandığın voodooHDA sürümü 2.8.8. Farklı bir sürüm ile dene.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kext-Util-VoodooHDA.zip Bunu da dener misin? Burda voodoo HDA kext var sürücüsü yok büyük ihtimal sorununa çözüm olur... Denemeden önce bir tane müzik dosyası aç, çalarken bunu yükle normalde hoperlörden ses gelip makinen kitlenirse büyük ihtimal çalışacaktır...Yeniden başlat...

MultiBeast içerisindeki voodoHDA' nın bütün sürümlerini denedim.Sadece 2.8.7 de kext wizard ile cache yaptıktan sonra biraz zaman geçince çalışıyor. yeniden başlattınca panic alıyorum yine.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı