Aldığım Ceza Ağır Değil Mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

blueblood

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün https://www.technopat.net/forum/pro...rogramlama-okuyan-ogrencinin-odev-sorunu.html bu konuya yorum yaptım ve arkadaşın mesajındaki hatayı söyledim. Alıntı yaparak yorum yapmıştım. Murat5038 kullanıcı adlı süper moderatör 1 günlük ceza verdi. Sizce 1 gün böyle bir hata için ağır değil mi? Forum kurallarını okudum. 18. maddeye giriyor. Hatalı mesajı şikayet etmek yerine alıntı yaptığınızda ceza alabilirsiniz. Bu cümleden kesinlik olmayıp, site görevlisinin insafına kalmış gibi anlaşılıyor. Ben yazım kurallarına uyan, gereksiz mesaj atmayan ve sürekli aktif olmaya çalışan bir üyeyim. (Üyelik Tarihi: 30.04.12 371 mesaj). Ve sonuna kadar yazım kuralları destekliyorum. Mesajım düzeltilmek yerine silinmesi uygun görülmüş. Yolladığı özel mesajda da hatalar yapmış.
Murat5038 dedi:
Sayın blueblood,

Technopat Forum konusunda bir ceza aldınız.

Sebep: Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntı Yapma
-------
Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntı Yapma
-------

Bu suçun cezası 1 puandır ve ceza süresi dolana kadar erişiminiz kısıtlanabilir. Ciddi cezaların süresi hiçbir zaman bitmeyecektir.

Burada amacım moderatör arkadaşı kötülemek değil. Yanlış anlaşılmak istemem. Özel mesaj hakkım olsa direk olarak arkadaşla konuşacaktım. Sadece ceza bana ağır geldi. Bu sebeple sizlerle paylaşmak istedim.

"Yazım Yanlışı Olan Mesajı Alıntı Yapma" bunu diyorsan, "Ceza Düzeyi" kısmında belirtilen önceden hazırlanmış yazıdır. Sadece kopyalamıştır, yazım hatası yapsa bile bu şekilde dile getirmen zaten yanlış. Kurallar açık ve nettir. Altıntı yüzünden tek ceza alan sen değilsin.

Bu tür konuların uzatılmasını sevmem, hele hele bir yöneticinin forum ortasında eleştirilmesini hiç sevmem.

Kuralların zamanını biz belirlemiyoruz. Aldığınız ceza Forum kurallarına aykırı sayıldığından alıntı yaptığın mesaj hatalı ise düzeltmeden mesaj göndermek ceza alma sebebinizdir. Ceza sisteminde kuralın baş harfleri büyük yazılmıştır kopyala/yapıştır yaparak uyarı gönderilmiştir. Bunu bize değil Yöneticilere bildirmeniz gerekmektedir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı