Ceza sistemi çok ağır değil mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ozdenor

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Sosyalde dolaşıyorum ve herkese çok fazla ceza verildiğini görüyorum. Hatta az önce şunu gördüm. Kullanıcı bugün üye olmuş ve 1 tane mesajı var. Kendi görüşünü yazmış ve arkasından birbirimizi incitmeden yorum yazalım diye de belirtmiş. Ama yine ceza almış.

Bu sadece bir örnek. Hangi konuya girersem gireyim en az 2-3 kullanıcı cezalı görüyorum. Sizce de bu verilen cezalar çok ağır değil mi? Sanki kullanıcıların kusurlarını arayıp, hemen ceza verilme derdi varmış gibi hissediyorum. Sizin düşünceniz nedir?

Geçen günlerde bana da yazım kuralları eksik olduğundan dolayı bir ceza gelmişti. Bu cezayı takdirle karşıladım yanlız ceza 7 gün olduğunu öğrenince kırıldım. Cezalar çok doğru ama çok ufak bir şeye bile 7 gün ceza biçmek biraz abartı. Bunların gözden geçirilmesi lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal'in amaçlarından biri buraya dahil olan insanları kaba olan forum dilinden uzaklaştırıp daha akıcı ve düzgün bir Türkçe ile mesajlaşmanızı sağlamak. Verilen cezaların çoğu imla hatalarından oluyor. Bu cezalar size kötü örnek olsun diye değil arkadaşlar. Cezayı çekin ki diliniz yansın bir daha aynı hataya düşmeyin.

İlk üye olduğunuzda sizi daha fazla dikkate alıyorlar, uzun süre Sosyal'de kaldıktan sonra zaten daha az göze batıyorsunuz ve ilk başlardaki halinizi hatırlayıp daha dikkatli yazıyorsunuz. Mesela Sosyal'de aylardır bulunan ve 600-700 mesajı olan bir kişi zaten çok dikkatli olur yazarken.

Merhaba,

Sosyalde dolaşıyorum ve herkese çok fazla ceza verildiğini görüyorum. Hatta az önce şunu gördüm. Kullanıcı bugün üye olmuş ve 1 tane mesajı var. Kendi görüşünü yazmış ve arkasından birbirimizi incitmeden yorum yazalım diye de belirtmiş. Ama yine ceza almış.

Bu sadece bir örnek. Hangi konuya girersem gireyim en az 2-3 kullanıcı cezalı görüyorum. Sizce de bu verilen cezalar çok ağır değil mi? Sanki kullanıcıların kusurlarını arayıp, hemen ceza verilme derdi varmış gibi hissediyorum. Sizin düşünceniz nedir?
+1 Haklısın.

Tabiikide 600-700 mesajı olan daha az ceza alır, çünkü Türkçe kurallarına uyar, zaten birsüre sonra alışıyorsunuz, sadece burada değil, heryerde bu şekilde Türkçe kurallarına uyarak konuşuyorsunuz. Gidin bir bakın DH'ye, buraya geldiğinizde "oh be" diyeceksiniz eminim. Buranın en sevdiğim özelliği, Türkçe kurallarına çok önem verilmesidir. :) Benimde 2000 mesajım var, bazen yanlış yazdığım, virgül koymayı unuttuğum durumlarda oluyor. İnsanlık hali yani, istersen 5000 olsun, yine yanlışlık yapabilirsin yani. Ceza alıncada cezamızı çekiyoruz, iyiki de var böyle bir ceza sistemi. Cezamızı çekiyoruz ki, hatamızı anlayıp, birdaha yapmayalım.

Ceza sistemi (Temsili)

ban-gif.15443

Aslında tek sıkıntı sitede uyarı sistemi yok. Mesela üç uyarıdan sonra 1 haftalık ban verebilirler ama elemanlar direkt bir günlük cezayı vermeyi uygun görüyor.

Tabii özel mesaj sisteminin sırf yardım amaçlı kullanıldığını düşünmeleri ayrı bir hata ama onların bileceği iş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı