Aldığım laptopta işletim sistemi yok

JameKK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni laptop aldım, ilk açılışta böyle bir görüntü çıkıp kalıyor. İşletim sistemi olmadığından şüpheleniyorum, sizce neyi vardır?

IMG_20200922_142011.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistem yok FreeDOS almışsınız.Bu videodan yararlanarak kurabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kod:
fs0:
cd efi
cd boot
bootx64

Yukarıda verdiğim kodları sırasıyla girin. Bu ekranda Türkçe klavye desteklenmediğinden iki nokta üst üste yapmak için Shift + Ş tuşunu kullanacaksınız.

Eğer olmazsa;
Kod:
fs0:
cd efi
cd microsoft
cd boot
bootmgfw
şeklinde deneyin. Sonrasında bilgilendirin, tekrar olmazsa farklı bir komut dizisi daha vereceğim.

Son düzenleme:
Startup. NSH görünce aklıma yaşadığım olaylar geldi.😄😄 (Bozuk bu bilgisayar mı diyen dersin neler neler)

Bu FreeDOS değil, EFI Shell.
Arkadaş bilgisayarı yeni almış ve
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videodaki ile aynı ekran geliyor, farklılık var mı ? (Videoyu başa alın)

@bury me deep inside Eğer işletim sistemi kurulu olduğu iddia ediliyorsa BIOS güncellemesi sonrası da bu ekrana düşebiliyor, Boot Menu'de sadece EFI Shell opsiyonu görünüyor olabilir. Yani bu durumdayken illa ki işletim sistemi yok diyemeyiz. İşletim sistemi var ancak Boot edilemiyor diyebiliriz. Bu ayrıntıları konu sahibi verebilir.

Arkadaş bilgisayarı yeni almış ve
bu videodaki ile aynı ekran geliyor, farklılık var mı ? (Videoyu başa alın)
benim şu anda ne yapmam gerekiyorr

Yeni konular

Geri
Yukarı