Technopat Sosyal

Technopat Sosyal'e hoş geldiniz. Technopat Sosyal'de ücretsiz bir şekilde hesap oluşturarak merak ettiğiniz bir soruyu okurlarımızla paylaşıp merakınızı giderebilirsiniz :) Unutmadan, hesap kurduktan sonra konunuzun hızlı onaylanmasını istiyorsanız kurallara uygun bir şekilde açınız.

Çözüldü Aldığım sıfır ThinkBook 13s 21AS003HTX SSD'si kullanılmış

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KekSeven71

Hectopat
Merhaba,

Dün Hepsiburada üzerinden ThinkBook 13s 21AS003HTX model dizüstü bilgisayarı satın aldım. Kutusu mühürlü olarak elime ulaştı. Seri numarasını girdiğimde 12 ay önce garantisinin başladığını gördüm, bunun üzerine satın aldığım mağazayla hemen irtibat kurdum. Mağaza bunun Lenovo kaynaklı bir hata olduğunu, ben faturayı Lenovo sistemine yükleyince bunun düzeltileceğini belirtti.

Şimdi kurulum yapıyorum ve tedbiren CrystalDiskInfo kurdum. Programa göre SSD toplam 6 kez, 8 saat boyunca çalıştırılmış. 118 GB veri okunmuş, 149 GB veri yazılmış. Tabii buna benim Windows 10 kurulumum da dahil. Bu süre normal mi, fabrika testleri vb. için olduğunu varsayıyorum fakat az önce bahsettiğim garanti meselesi sebebiyle de içime kurt düştü. İlk kez dizüstü bilgisayar satın aldığım için Technopat'a sormak istedim.

Saygı ve selamlarımla,

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,

Dün Hepsiburada üzerinden ThinkBook 13s 21AS003HTX model dizüstü bilgisayarı satın aldım. Kutusu mühürlü olarak elime ulaştı. Seri numarasını girdiğimde 12 ay önce garantisinin başladığını gördüm, bunun üzerine satın aldığım mağazayla hemen irtibat kurdum. Mağaza bunun Lenovo kaynaklı bir hata olduğunu, ben faturayı Lenovo sistemine yükleyince bunun düzeltileceğini belirtti.

Şimdi kurulum yapıyorum ve tedbiren CrystalDiskInfo kurdum. Programa göre SSD toplam 6 kez, 8 saat boyunca çalıştırılmış. 118 GB veri okunmuş, 149 GB veri yazılmış. Tabii buna benim Windows 10 kurulumum da dahil. Bu süre normal mi, fabrika testleri vb. için olduğunu varsayıyorum fakat az önce bahsettiğim garanti meselesi sebebiyle de içime kurt düştü. İlk kez dizüstü bilgisayar satın aldığım için Technopat'a sormak istedim.

Saygı ve selamlarımla,

Fabrikalarda seri üretimde cihazların bazıları ileri test için ayrı bir alanda test edilirler senin cihazda bunlardan birisi olabilir.
Bu okuma yazma olayına takılmayın sorun olmaz.

Garanti olayı sana satıcının verdiği şekildedir.
Lenovo'nun deposundan çıktığında o tarafta garanti başlar cihaz son satış ya da distiribitör de 1 sene beklemiş olabilir bu durumda gayet normal.
Faturanda cihazın seri numarası yazıyor ise hiçbir sorun olmaz.
Fatura tarihinden itibaren garanti kapsamındadır cihazın.
Merhaba,

Saygı ve selamlarımla,
Hayırlı olsun. Ben de by-pro satıcısından sipariş ettim, bugün kargoya verildi. Makale okumak ve makale yazmak için kullanacağım. 2K ekran gerçekten 1080P'ye göre çok fark ediyor mu? Boyutu çok küçük olduğu için ben çok bir şey anlamam gibi düşündüm.

Hayırlı olsun. Ben de by-pro satıcısından sipariş ettim, bugün kargoya verildi. Makale okumak ve makale yazmak için kullanacağım. 2K ekran gerçekten 1080P'ye göre çok fark ediyor mu? Boyutu çok küçük olduğu için ben çok bir şey anlamam gibi düşündüm.
Hocam ben az da olsa fark edebiliyorum, gözlük takıyorum belki onun etkisi vardır.

Hocam cihazın şarj aleti nasıl fotoğrafını atabilir misiniz?
Şunun Türkiye prizlisi: Lenovo 65W USB-C Wall Adaptor-UK Pin

Hocam ben az da olsa fark edebiliyorum, gözlük takıyorum belki onun etkisi vardır.

Hocam alacağım bugün sanırım yazılım ve basit elektronik programları için.

Hocam çok soru sordum ama son olarak bunun portlarına baktımda sadece 1 tane USB var diğer başka USB girişi yok mu?

Son düzenleme:
Hocam alacağım bugün sanırım yazılım ve basit elektronik programları için.

Hocam çok soru sordum ama son olarak bunun portlarına baktımda sadece 1 tane USB var diğer başka USB girişi yok mu?
Port vd. özelliklere Product Specifications Reference(PSREF) üzerinden ürün kodunu (bu durumda 21AS003HTX ) yapıştırarak bakabilirsiniz. Çoğu Lenovo ürününde bu geçerli :)

Solda 2 USB-C ve 1 HDMI portu, sağda bir nano kensington kilidi slotu, bir USB-A slotu ve bir de kombo jak girişi bulunuyor.

Merhaba bilgisayar şimdi geldi, windows 11 PRO kurdum ancak ağları görmüyor. Ağ bağdaştırıcısı yüklü değil diyor. Ethernet girişi de olmadığı için aklıma bir çözüm önerisi gelmedi. Siz böyle bir şey yaşadınız mı?

Merhaba bilgisayar şimdi geldi, windows 11 PRO kurdum ancak ağları görmüyor. Ağ bağdaştırıcısı yüklü değil diyor. Ethernet girişi de olmadığı için aklıma bir çözüm önerisi gelmedi. Siz böyle bir şey yaşadınız mı?
Hallettim. USB ile Lenovo'dan indirdiğim WLAN sürücüsünü manuel kurdum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı