Aldığım telefonun ekranı çakma gibi

Hocam, telefonda gerçekten iyi bir IPS panel var, ekran soluk hissettiriyorsa büyük ihtimal çakmadır.
Renklerde falan bişeyde sıkıntı yok da dediğim gibi bir bantlaşma mı desem var düz renklerde belli oluyor sadece, bir de burn-in'in IPS dengi olan image retention çok sık oluyor, geçiyor fakat bir menüde bir dakika kalınca bile ekranda izi kalıyor azıcık.
O dediğin çizgiler anca çakmada olur. LG gibi kaliteli ekran üreten firmada ben hiç rastlamadım. Daha önce ekran taktırdım dediğin gibiydi.
Ben de öyle düşünüyorum, şimdi nasıl yapmam nereye başvurmam lazım çakmaysa ve çakma olduğunu inkar bile edebilir nasıl olacak?

Renklerde falan bişeyde sıkıntı yok da dediğim gibi bir bantlaşma mı desem var düz renklerde belli oluyor sadece, bir de burn-in'in IPS dengi olan image retention çok sık oluyor, geçiyor fakat bir menüde bir dakika kalınca bile ekranda izi kalıyor azıcık.
Hocam ben de J2 ekran değişimi yaparken flex'e zarar vermiştim, çizgi çizgi olmuştu. Ekran değişimi yapılırken flex'e zarar mı verildi acaba?

Şimdi konu ateşini kaybetmeden tekrar sormam gerekiyor, çakma ise ne yapmalıyım? İlanda belirtilmediğine dair ekran görüntülerim var ve yüz yüzeyken de söylemedi, aldığım arkadaş ilk alıcısı cihazın ve verdiği faturada da adı var.
İlan halen duruyor.

Şimdi konu ateşini kaybetmeden tekrar sormam gerekiyor, çakma ise ne yapmalıyım? İlanda belirtilmediğine dair ekran görüntülerim var ve yüz yüzeyken de söylemedi, aldığım arkadaş ilk alıcısı cihazın ve verdiği faturada da adı var.
İlan halen duruyor.
Sorununu belirt ve iade edeceğini söyle. İade kabul etmezse polise veya mahkemeye başvuru yapabilirsin.

İlan halen duruyor.
Merhabalar ilanı atarmısınız linkini.

Hocam yeni aldıysanız iade etmek istediğinizi söyleyin kabul etmezse savcılığa başvuracağım vs. diyebilirsiniz. Çakma ekranda ghost screen, kendi kendine takılma gibi olaylar çok yaşanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı