Aldığımız her kasa da yeterli FAN sayısı var mı ?

itsAtaken

Kilopat
Arkadaşlar soru basit. Vatan'dan kasa almayı düşünüyorum. Benimkinin yan kapağındaki fan bozuk ve kasa çok eski. Psu'da çok eskidiği için direk kasa alarak ikisini de bitirmek istiyorum. 5 yıldır kasamın yan kapağı açık toz alması dışında başka bir problem yaşamadım. Şimdi size sorum; Aldığım her kasada yeterli sayıda fan olur mu ? Fan eklemeye gerek yok değil mi ?

Ayrıca, 600-650 watt +80 olan kaliteli güç kaynaklı bir kasa önerisi bekliyorum.

Aldığın kasaya göre değişir. Ama genelde en az 2-3 fan kasada bulunur zaten. PSU olarak Corsair Vs650 alabilirsin. Kasa olarak da Zalman Z3 Plus alabilirsin. 4 fan ile birlikte geliyor ve fan eklemene gerek kalmıyor.:)

400-500 Tl olursa olur. Daha fazla geçmez. Öneriler için teşekkürler.

Zalman z3 alacağım sanırım. Fakat bunun yanına bir psu lazım. Ekran kartı ve işlemci almayı düşünüyorum ileride. 500-600 Tl'lik bir ekran kartını kaldırması lazım.
Şu an: PowerColor 5670 1 gb 128 bit
İntel penitum g2130 3.20 Ghz var sistemde.
+80 olmayan, Sagitta Raidmax bir kasa var 430 Wattlık. Şimdi ekran kartı almak istiyorum ama Psu'da sıkıntı yaşayacağımdan bu konuyu açtım.

200-300 Tl arası bir Psu önerisi lazım arkadaşlar. Aslında +80 ne kadar önemli bilmiyorum ama, sağlam bir i5'i ve 500 Tl'lik bir ekran kartını kaldırması gerek.

Zalman Z3 Plus Midt Atx Pencereli Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar 130 TL

Corsair Vs Serisi 650W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar 206 TL

Toplam 336 TL

Veya;

Zalman Z11 Plus Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar 215 TL

Corsair Vs Serisi 650W Güç Kaynağı - Vatan Bilgisayar 206 TL

Toplam 421 TL

Z11 Plus asıl önerimdir. Bütçenize de oturuyor zaten.

Şekil olarak sevmezseniz ikisini de Zalman Z9 gözüme hoş gözüken kasalardan.

Zalman Z9 Plus Midt Atx Siyah Kasa - Vatan Bilgisayar 195 TL

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı