Alfais PWM fan çoklayıcı alınır mı?

Hocam benim kasanın fan girişleri 4 pinli ama bu Akasa P5'te 1 tanesi 4 pin diğerleri 3 pinmiş. Sıkıntı çıkarır mı bu?

@Uchiha Shisui
İyi geceler.

Şimdi bu ürünün mantığı şu, tek bir PWM fan üzerinden diğer 3 pin fanları da aynı seviyede çalıştırabilmesi. Aslında kontrol ettiğiniz şey 4 pin tek fan ama diğerleri de ona ayak uyduruyor. Ben 3 fan bağlamıştım ama belirli bir fan sayısından sonra zarar vermesinden ziyade fanların verimi de düşürebilir. Yoksa kontrolcü alırsınız. Olay başka bir noktaya gelir zaten.

İyi geceler.

Şimdi bu ürünün mantığı şu, tek bir PWM fan üzerinden diğer 3 pin fanları da aynı seviyede çalıştırabilmesi. Aslında kontrol ettiğiniz şey 4 pin tek fan ama diğerleri de ona ayak uyduruyor. Ben 3 fan bağlamıştım ama belirli bir fan sayısından sonra zarar vermesinden ziyade fanların verimi de düşürebilir. Yoksa kontrolcü alırsınız, olay başka bir noktaya gelir zaten.
Hocam yani alayım mı almayayım mı? Fanlara zarar verme ihtimali mi var?

Toplamda 3 fan bağlayacağım.

Hocam yani alayım mı almayayım mı? Fanlara zarar verme ihtimali mi var?

Toplamda 3 fan bağlayacağım.
Ben toplamda 3 adet Corsair fan bağladım, hiçbir şey olmadı. Ayarını BIOS üzerinden yapacaksınız.

@Lux ultisi kullanan kedi, Akasa'nın o ürününü alacaksan artık benim işime yaramıyor. Bilgine:

Son düzenleme:
Ben toplamda 3 adet Corsair fan bağladım, hiçbir şey olmadı. Ayarını BIOS üzerinden yapacaksınız.

@Lux ultisi kullanan kedi, Akasa'nın o ürününü alacaksan artık benim işime yaramıyor. Bilgine:
Hocam sağolun, sıfırını almak daha mantıklı geliyor.

Bu arada sistemde uzun vadeli kullanacağım, bir sıkıntı olmaz değil mi?

Kafam çok karıştı.

Ayar falan yapmam normalde. Bunda yapmam gerekli mi?

Hocam sağolun, sıfırını almak daha mantıklı geliyor.

Bu arada sistemde uzun vadeli kullanacağım, bir sıkıntı olmaz değil mi?

Kafam çok karıştı.

Ayar falan yapmam normalde. Bunda yapmam gerekli mi?
Ben aylarca kullandım. Hiç sıkıntı olmadı. BIOS üzerinden bir ayar yapıp kaydedeceksiniz. Hatta anakartların yazılım destekleri oluyor. Masaüstü üzerinden de işlem yapabiliyorsunuz.

Nasıl bir ayar? Videosu vs. var mı?
Şimdi olayı şöyle ele alalım. PWM fanınız varsa zaten kendisi otomatik olarak bir çalışma girdisi elde edecek ve çoklayıcıya bağlı diğer fanlarda buna uyacaktır. Ama Gigabyte Anakart'taki Smart Fan gibi bir seçenek üzerinden de manuel olarak siz müdahale edebilirsiniz.

He bu konuda bir video görmedim. Ancak forumda da farklı konular üzerinden açıklamalar sunulmuş. İncelerseniz bulursunuz. Lakin dediğim gibi ilk senaryo geçerli olacak.

Şimdi olayı şöyle ele alalım. PWM fanınız varsa zaten kendisi otomatik olarak bir çalışma girdisi elde edecek ve çoklayıcıya bağlı diğer fanlarda buna uyacaktır. Ama Gigabyte Anakart'taki Smart Fan gibi bir seçenek üzerinden de manuel olarak siz müdahale edebilirsiniz.

He bu konuda bir video görmedim. Ancak forumda da farklı konular üzerinden açıklamalar sunulmuş. İncelerseniz bulursunuz. Lakin dediğim gibi ilk senaryo geçerli olacak.
Hocam sipariş edeceğim bugün onu. Stabil çalışır değil mi, fanlara falan zarar vermez?

Hocam sipariş edeceğim bugün onu. Stabil çalışır değil mi, fanlara falan zarar vermez?
Son kez ele alalım: Ben 3 fan taktım sorun olmadı. Satış bilgilendirmesinde de "zarar" verir gibi bir açıklama yok. He çok soru işaretiniz varsa kontrolcü alırsınız.

Geri
Yukarı