Algoritma için program önerisi

kfrkan

Hectopat
Yapacağım bir algoritma için bana basit hesaplama ve sonucunda daha önceden değerleri belirlemiş olduğum sonuçları gösterecek bir program yazmayı düşünüyorum. Daha önceden yazılım eğitimi almadım. En basit şekilde aradığım sonuçları gösterecek bir program yapmam gerekiyor. Excel üzerinden de yapabilirim. Ama işlem kolaylığı açısından daha hızlı olmasını istiyorum. Hangi yazılım programını önerirsiniz?

Bu tarz işlemler için genellikle C++ veya C# ile konsol uygulaması tercih edilir. Yazımı kolay olmasını istiyorsan Python da kullanabilirsin. Daha önce yazılım ile uğraşmadıysan Python ile daha rahat edersin ama bu işte ilerlemeyi düşünüyorsan Python bir zayıf bir başlangıç olabilir. İlerleyince afallaman olası.

Bu tarz işlemler için genellikle C++ veya C# ile konsol uygulaması tercih edilir. Yazımı kolay olmasını istiyorsan Python da kullanabilirsin. Daha önce yazılım ile uğraşmadıysan Python ile daha rahat edersin ama bu işte ilerlemeyi düşünüyorsan Python bir zayıf bir başlangıç olabilir. İlerleyince afallaman olası.
Sanırım biraz zamanımı alacak istediğim programın yazılımını tamamlamam ama C++ ve Python'ı da öğrenmeye başladım. Bir yerden başlamak gerek sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı